خانه / ایران / کاربران آزربایجانی با به راه انداختن طوفانی توییتری با هشتگ سیامک_میرزایی، خواستار آزادی وی شدند.

کاربران آزربایجانی با به راه انداختن طوفانی توییتری با هشتگ سیامک_میرزایی، خواستار آزادی وی شدند.

برخی از فعالان حقوق بشر و کاربران شبکه اجتماعی توییتر از شامگاه یکشنبه 21خرداد با به راه انداختن طوفانی توییتری با هشتگ #freesiamak- #سیامک_میرزایی، خواستار آزادی بدون قید و شرط این زندانی سیاسی آزربایجانی محبوس در زندان اوین شدند.

صد ها نفر از فعالان حقوق بشر و کاربران شبکه اجتماعی توییتر از ساعت 22:00 تا 23:30 به وقت تبریز با به راه انداختن طوفانی توییتری توجه کاربران این شبکه اجتماعی را به وضعیت سیامک میرزایی جلب کردند.

سیامک میرزایی به مورخه 24 تیر ماه 1395 در شهرستان پارس آباد مغان در محل کارش بازداشت و سپس به بند 209 زندان اوین انتقال داده می شود و بعد از گذراند‌ن مراحل بازجویی با تودیع وثیقه سنگین 1 میلیارد تومانی مواجه و تا کنون در بند 8 زندان اوین بسر میبرد.

این فعال ملی و مدنی در مورخه 23 دی ماه 1395 از سوی دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان تهران به ریاست قاضی بهرام حسنی با استناد به ماده 498 ق . م . ا . به تحمل 10 سال حبس تعزیری و با افزون 2 سال مجازات تکمیلی تبعید به شهرستان طبس، رای مجازات مواجه گشته است.

اتهام واهی ناعادلانه، نسبت داده شده به مهندس میرزایی در راستای فعالیت های مشروع و قانونی و اساسا به جهت شرکت در مراسم نکوداشت روز جهانی زبان مادری به مورخه 1392 در شهرستان تهران رقم خورده است.

طوفان توییتری به مجموعه توییت‌هایی که با یک پیام خاص توسط هزاران کاربر در یک باز زمانی مشخص ارسال می‌شود، گفته می‌شود. برای «ترند» شدن یک هشتگ، باید در مدت زمانی کوتاهی ده‌ها هزار توییت منتشر شود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن