خانه / ایران / پیرمؤذن نماینده سابق مجلس: ما خامنه‌ای را تورک قبول نداریم، ایران ملت آزربایجان را در قیام خلق مسلمان تنها گذاشت

پیرمؤذن نماینده سابق مجلس: ما خامنه‌ای را تورک قبول نداریم، ایران ملت آزربایجان را در قیام خلق مسلمان تنها گذاشت

دکتر نورالدین پیرمؤذن نماینده پیشین مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ایران و پزشک ساکن در آمریکا که از چهره‌های نزدیک به جریان اصلاحات در ایران می‌باشد در مصاحبه با شبکه توانا به بررسی روند تدریجی اصلاحات در ایران پرداخت.

به گزارش آرازنیوز، پس از دقیقه چهل این مصاحبه دکتر پیرمؤذن بیان داشتند که زمانی که ملت آزربایجان پس از انقلاب به مخالفت با اصل ولایت‌فقیه پرداخت نه‌تنها شهرهای بزرگی چون اصفهان، شیراز، مشهد و تهران تبریز را تنها گذاشتند بلکه برعلیه ملت آزربایجان نیز تظاهرات کردند. ایشان در این مصاحبه بیان داشت که جز نیروهایی بوده است که صداوسیمای تبریز را در معیت حزب خلق مسلمان به کنترل گرفته بودند که افرادی که هم‌اکنون داعیه‌دار آزادی هستند آن زمان در سرکوب تبریز نقش داشتند.

ایشان در انتهای مصاحبه نیز بیان داشت که آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران را تورک نمی‌داند چون‌که اگر کسی تورک بود حتماً شرف دارد.

وی همچنین با اشاره به این موضوع که ملت آزربایجان اکنون در قهر سیاسی با ساختار ایران است افزود آزربایجان و دیگر ملیت ها در صدد خروج از این ساختار برای بهبود اوضاع خویش هستند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن