خانه / ایران / پشت پرده ایجاد جو تبلیغاتی بیسابقه، در ماجرای کشته شدن حججی در سوریه

پشت پرده ایجاد جو تبلیغاتی بیسابقه، در ماجرای کشته شدن حججی در سوریه

براساس یک منبع مطلع، پیکر حججی حدود یکماه قبل تحویل گردیده و آزمایشات ژنتیک نیز کامل انجام شده که هویت وی را تایید کرده است؛
اما علت عدم ورود پیکر وی به کشور و وتشییع او چیست!؟

بر اساس اعلام یک منبع مطلع، در طی حمله داعش به محل استقرار نیروهای ایرانی در مرز سوریه و عراق همزمان #40نیروی دیگر نیز مستقر بوده اند که همگی کشته شده اند و فقط محسن حججی زنده اسیر شده است.

نحوه حمله داعش غافلگیرانه بوده و ازسویی نیروهای ایرانی بی تجربه نیز بخاطر سوء تدبیر جنگی فرماندهان در موقعیتی کاملا آسیب پذیر قرار داشته اند.
این نیروها بدون هیچ سنگری، در زمین مسطح ،در چادر مستقر شده بودند!!
و پس از حمله داعش که با چند خودرو و به سرعت صورت گرفته، در طی حدود نیم ساعت همه افراد مستقر در چادرها به یک تپه کوچک پناه برده که بعد از ساعتی همگی کشته میشوند!! و چند نفر نیز به سمت بیابان فرار میکنند که این افراد نیز، کشته میشوند.

به دلیل سریع بودن حمله داعش، و سپس ترک محل، همه اجساد در بیابان رها شده و طبعا هیچ تصویر خاصی از چهره اجساد توسط داعش ثبت نمی شود، و فقط تصویر حججی که اسیر و با خودرو منتقل شده ضبط و منتشر میشود.

بعبارتی اگر تصویر وی نیز مانند تصویر 40نفر دیگر که جسدشان در بیابان رها شده بود،منتشر نمی شد او نیز مانند بقیه هیچگاه برای عموم شناخته نمیشد‼️

بعد انتشار تصویر اسارت حججی، دو روز بعد خبر کشته شدن حججی توسط داعش منتشر و به دنبال آن فیلمی منتشر شد که گفته شد فیلم سر بریدن حججی توسط داعش است.

اما بر خلاف تصور عموم، آن فیلم هیچ ارتباطی با حججی ندارد!!

این فیلم مربوط به یک سرباز سوری بوده که یک سال قبل توسط داعش اسیر و سر بریده شد!

پس از انتشار این فیلم، پروپاگاندای رسانه های حکومتی از فضای احساسی ایجاد شده نهایت سوء استفاده را کرده و با تبلیغات بسیار گسترده و بزرگنمایی و مانور رسانه ای، و نصب بیلبوردهای او در سطح شهرها و…، سعی کردند ضمن پنهان کردن نقاط منفی و ضعف ماجرا، اهداف خاص خود را اجرا کنند:

  • ضعف شدید در استراتژی جنگی و استقرار مکانی نیروها در منطقه
  • و کشته شدن همزمان 40نیروی دیگر،
    از مواردی بوده که سپاه سعی کرده با تبلیغ بر ماجرای حججی، بر آنها سرپوش گذارد!

طبعا اگر داعش تصاویر چهره بقیه کشته شدگان را هم منتشر میکرد، امکان زوم کردن بر روی یک فرد وسوءاستفاده از مظلومیت او میسر نبود!! بعبارتی،تبلیغات در مورد حججی بگونه ایست که گویا فقط وی در سوریه کشته شده است!! این در حالیست که هر روز تعداد زیادی نیروی ایرانی و نیروی افغانی اعزامی از ایران در سوریه کشته میشوند!
و در رسانه ها هم بندرت اسمی از این کشته شدگان ،برده میشود!! تداوم جو تبلیغی کشور در مورد حججی، آنقدر برای سپاه مهم بود که حاضر شد در قبال تحویل پیکر او، صدها نیروی محاصره شده و خطرناک داعشی را آزاد کند!!

اساسا مراسم هایی که بطور مداوم در طول سال با عنوان تشییع پیکر شهدای گمنام نیز انجام میشود در راستای زنده نگاه داشتن جو حماسی و جنگی در کشور است.

در تابوت اکثر افراد تشییع شده تحت عنوان #شهید_گمنام حتی استخوان هم نیست و فقط مقداری خاک قرار دارد!! و حتی گاهی پلاک شناسایی نیز وجود ندارد!!

دفن شهدای گمنام در معابر و مکانهای عمومی مانند دانشگاهها و تفریگاهها همگی در راستای همین هدف کلی است:

زنده نگه داشتن جو انقلابی ، روحیه جنگی و آمادگی بدلیل تهدیدات و #جنگ_احتمالی!! ، جلوگیری از ایجاد فضای شاد و پرنشاط در جامعه، و ترویج روحیه و فضای عزاداری و ماتم در تمام طول سال( علاوه بر مناسبتهای مذهبی) و در همه محیط های عمومی به بهانه های مختلف با هدف دور نشدن فضای عمومی کشور از شرایط جنگی!!
و همینطور ایجاد زمینه برای سرکوب مخالفین و منتقدین، چرا که در فضای پرنشاط وشاد و با روحیه بالا ، امکان انواع محدودیتها و سرکوب ها به حداقل می رسد.

هم اکنون سپاه اعلام کرده است که علت تاخیر در تشییع پیکر حججی کامل نبودن اجزای پیکر بوده است؛
این درحالیست که این پیکر بیش از یکماه قبل در اطراف مرقد حضرت زینب در دمشق تشییع شده بود! و اینک نیز بدون هیچ تغییری به همان شکل به ایران منتقل شده است!!

هدف اصلی از این تاخیر چهل روزه در مراسم تشییع در ایران، صرفا این بوده که این مراسم در ماه محرم و در آستانه عاشورا و عزاداری ها انجام شود، تا با شبیه سازی عاشورایی، امکان حداکثر #کاسبی_از_حججی برای اهداف حکومتی و سیاسی و زمینه حداکثر بهره برداری از فضای ایجاد شده فراهم گردد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

وبسایت‌های بانک‌های com. «زیر مجموعه سپاه» مسدود شدند

 با تحریم آمریکا، دامنه‌های بین‌المللی وبسایت بانک سامان و بانک انصار، وابسته به سپاه پاسداران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن