خانه / ایران / پسر استاد شهریار بر اثر تصادف به کما رفت

پسر استاد شهریار بر اثر تصادف به کما رفت

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  جاده ها و خیابان های غیر ایمن و حادثه‌خیز آذربایجان این بار بلای جان یادگار استاد شهریار شد و تنها پسر استاد شهریار شاعر شهیر آذربایجانی به کما رفت.

«هادی بهجت تبریزی» یادگار استاد شهریار جمعه شب در خیابان ۱۷ شهریور جدید تبریز در اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری بشدت مجروح شد.

ماموران اورژانس تبریز پس از حضور در صحنه تصادف به علت پایین بودن سطح هوشیاری و شکستگی از ناحیه پا وی را به بیمارستان امام رضا تبریز منتقل کردند.

صبح امروز یکشنبه، مدیر کل فرهنگ و ارشاد آذربایجانشرقی پس از عیادت فرزند استاد شهریار در بیمارستان امام رضا گفت: «هم اکنون حال فرزند استاد شهریار مساعد نبوده و وی در حالت بیهوشی بسر می برد.»

محمد محمدپور ابراز افزود: «با توجه به آسیب های وارد شده بر اثر سانحه رانندگی به فرزند استاد شهریار، امید است با تلاش های پزشکان و کادر بیمارستانی وی به وضع عادی برگردد.»

محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار، از شناخته شده ترین شاعران جهان ترک بشمار می رود. او به زبان‌های ترکی و فارسی شعر سروده است.

مهم‌ترین اثر شهریار منظومه ترکی «حیدربابایا سالام» اوست که از شاهکارهای ادبیات ترکی بشمار می رود و به بیش از ۸۰ زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن