خانه / ایران / پست اینستاگرامی مهدی‌رشیدی سردبیر نشریه آنا‌وطن

پست اینستاگرامی مهدی‌رشیدی سردبیر نشریه آنا‌وطن

هدیه_تهرانی بازیگر سرشناس سینمای ایران با گذاشتن متنی احیانا قابل قبول بر پیوست عکسی قطعا نادرست همانند بسیاری از ایرانیان ناآشنا با اتفاقات غرب آذربایجان ، آدرس را اشتباه رفته است.
اینترنت فرصت نسبتا برابری در اختیار ما قرار داده است تا بتوانیم بر روی هر آنچه می خواهیم دقیق شویم ، یعنی با یک جستجوی گذرا از اخبار مربوط به تروریسم در مناطق مرزی کشور، می شود تعداد قربانیان ترور که اتفاقا هم لباس و هم تیپ با عکس انتخاب شده توسط خانم تهرانی هستند را ملاحظه نمود.

تهرانی شاید همانند خیلی از ایرانیان و تحت تاثیر رسانه های فارسی زبان ضرورتی بر این دقیق گشتن نمی بیند و شبه نظامیان این تصاویر را نه تروریست بلکه کبوتران_صلح می انگارد اما خوانشی که جامعه ی مدنی فارسی زبان از گروهک های پ ک ک و پژاک ارائه داده اند در تضاد خطرناکی با موجودیت و حیات غرب کشور است.

حتی اگر بتوان معرفی و محکوم گشتن پ ک ک به عنوان گروهک تروریستی از سوی اتحادیه ی اروپا و ناتو و بیانیه های سازمان بین الملل در محکومیت آن را نادیده گرفت، به سختی می توان چشم بر کشتار نظامیان و غیر نظامیان بسیاری در دو کشور ایران و ترکیه بست.

فارغ از اهمیت تاکید بر مظلومیت کردها باید دانست که جمعیت قابل ملاحظه ای از کردها دیگر به پژاک و پ ک ک بی اعتمادند.

رسانه های فارسی زبان با پرچمداری بی بی سی فارسی با پخش تصاویر شبه نظامیان کرد به قدری تصور وجود سلاح در کنار کردها را تقویت نموده اند که گویا نمی توان عکسی از یک کرد انتخاب نمود که در موقعیت های متداول زندگی به تصویر کشیده شود.

مانور رسانه ای و هژمونیک گشتن این خوانش اشتباه ظلم دیگری بر مظلومیت کردهاست سلاح در برابر سلاح ، مرگ با مرگ پاسخ داده می شود و گویا همه پذیرفته اند که این نظم نوین جهانیست و باید مشوق نظم جدید بود.
تشخیص والتر بنیامین مبنی بر قاعده بودن وضعیت اضطراری که در آن زندگی می کنیم پس از گذشت سال ها فعلیت و موضوعیت دارد.

قدرت رسانه ها هم پای قدرت های دیگر هر لحظه از وضعیت اضطراری سخن می گویند، حال آنکه خود دست اندر کار تولید وضع موجودند.
تشویقی که از سوی رسانه های مدعی حقوق بشر و به نام مبارزه از #ترور رخ می دهد، جریان آبیست که باید موافق آن شنا نمود! سیستم موجود جز بر پایه ی وضعیت اضطراری قادر بر بقا نیست ، پس با جان و دل از آن حراست می کند و شب و روز مخاطبانش را در نئشگی وضعیت استثنائی موجود قرار می دهد تا بر پایه ی ترس تولید شده، مؤید طرف دیگر باشد.
ترس از داعش و تایید گروهک های دیگر تروریستی …

این مطلب را شیر کنید

Check Also

هشدار وزیر کشور ترکیه به ایران درباره پناه دادن به تروریست‌های پ.ک.ک

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » به گزارش خبرگزاری آناتولی، سلیمان سویلو که برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن