خانه / ایران / پزشکیان خواستار افزایش اختیارات کردها در آزربایجان غربی شد!

پزشکیان خواستار افزایش اختیارات کردها در آزربایجان غربی شد!

مسعود پزشکیان نائب رئیس و نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از افزایش اختیارات کردها در اداره آزربایجان غربی دفاع کرد.

به گزارش آرازنیوز، وی در گفتگوی اختصاصی با سایت خبری کردپرس گفت: «گلایه کردها از مدیریت استان آزربایجان غربی به حق است.»

مسعود پزشکیان در حاشیه همایش حامیان روحانی در شهرستان بی‌کندی (بوکان) گفت: «روحانی در خیلی مسائل نمی تواند به راحتی تصمیم بگیرد و تلاشهایی برای تحقق این مطالبات نیز داشته است و عدم تحقق تمامی این مطالبات ناشی از کوتاهی ما نمایندگان مجلس نیز بوده است که پیگیری نکرده‌ایم و تحقق آنها را مطالبه نکرده‌ایم. علی رغم این وضعیت، دولت روحانی نسبت به دولتهای گذشته در حوزه اقوام عملکرد مناسبی داشته است.»

وی همچنین در پاسخ به اینکه چرا کردها اختیارات بیشتری در اداره کردن استان آزربایجان غربی ندارند، با اشاره به اینکه گلایه آنها به حق است گفت: در کل قومیتها این گلایه‌ها را دارند؛ ولی دولت در انتصابات تنها یک طرف قضیه است و ارگانهای مختلف که در این خصوص نظر می دهند، طرف دیگر قضیه هستند.

بدین ترتیب مسعود پزشکیان نماینده اصلاح‌طلب تبریز در مجلس، عدم تحقق وعده‌های روحانی و عدم انتصاب کردها در ارگان‌های مختلف استان آزربایجان غربی در ۴ سال دوره ریاست جمهوری وی را دخالت ارگانهای دیگر دانسته است.

وی در پایان گفته که در صورت عدم استمرار این دولت، فضای باز کنونی استمرار پیدا نمی کند. معلوم نیست که منظور آقای پزشکیان از فضای باز کنونی چه ‌می‌یاشد. در حالی که در دوره ریاست جمهوری آقای روحانی فعالین مدنی در حوزه حقوق زبان مادری به حبس‌ها و تبعیدهای طویل المدت محکوم شده و هیچ یک از وعده‌های وی در خصوص تدریس زبان مادری در مدارس، احیای دریاچه اورمیه و ایجاد فرهنگستان زبان تورکی عملی نشده است.

منطقه غرب آزربایجان از سوی گروه‌های تروریستی کرد به عنوان کردستان شرقی بخشی از خاک کردستان معرفی می‌شود که عوامل و طرفداران این گروه‌ها در منطقه برای پیشبرد سیاست‌های توسعه‌طلبانه این گروه‌های مسلح سعی دارند تا با به دست گرفتن ارگانهای دولتی شهرهای این استان را کرد نشان دهند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

روحانی: نمی‌دانیم پایان کرونا کی هست مردم دست‌ها را شسته و ماسک بزنند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن