خانه / ایران / پاکستان “یک پهپاد ایرانی” را سرنگون کرد

پاکستان “یک پهپاد ایرانی” را سرنگون کرد

واشنگتن پست به نقل از دو مقام پاکستانی می‌نویسد، یک فروند جنگنده پاکستان یک هواپیمای بدون سرنشین ایران را در جنوب غربی ایالت بلوچستان این کشور سرنگون کرده است.

به گفته این مقام‌ها که حاضر به افشای نام خود نشده‌اند، این پهپاد عمیقا وارد حریم هوایی پاکستان شده بود. برخی رسانه‌ها تاریخ سرنگونی این پهپاد را اوایل این هفته و برخی نیز آن را سه‌شنبه ۳۰ خرداد اعلام کرده‌اند.

گفته می‌شود که این پهپاد در منطقه پروم در شهر پنجگور پاکستان سرنگون شده است. بنا بر این گزارش، پهپاد ایرانی توسط جنگنده رهگیر JF-17 پاکستان سرنگون شده و لاشه آن نیز پیدا شده است.

پاکستان مرزی طولانی با ایران دارد. ایران ظرف چند ماه گذشته اعلام کرد نگران ورود شبه‌‌نظامیان “تروریست” از طریق مرز پاکستان به داخل کشور است. ایران تهدید کرد که به “تروریست‌ها” در داخل پاکستان حمله خواهد کرد. این اظهارات با واکنش اعتراض‌آمیز پاکستان مواجه شد.

نیروی هوایی پاکستان تا کنون در این باره اظهار نظر نکرده است.

این دومین خبر سرنگونی پهپادهای ساخت ایران در چند روز گذشته است. سه‌شنبه ۳۰ خرداد (۲۰ ژوئن) وزارت دفاع آمریکا از  سرنگون ساختن یک پهپاد ساخت ایران در سوریه خبر داده بود. نوع این پهپاد “شاهد ۱۲۹” اعلام شده بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن