خانه / ایران / وضعیت تاسف‌بار آب آشامیدنی بلوچستانی‌ها

وضعیت تاسف‌بار آب آشامیدنی بلوچستانی‌ها

علیم یارمحمدی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره گرمای ۵۶۶ درجه‌ای هوا در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: شهرهای سرباز، قصرقند، نیکشهر و ایرانشهر از جمله شهرهای این استان هستند که دمای هوا در آنها افزایش یافته است.
 
 
 ستاد بحران در سیستان برای خشکسالی و سیل همیشه باید آماده باشد
وی درباره اقدامات استانداری و ستاد مدیریت بحران برای افزایش دمای هوا افزود: در استان سیستان و بلوچستان ستاد بحران برای خشکسالی و سیل همیشه باید فعال باشند، ما گرما را همیشه در بخش جنوبی استان داریم و اینگونه نیست که زمان کوتاهی داشته باشند.

یارمحمدی تصریح کرد: مردم در این مناطق همگی اعتقادات بسیار پررنگی به مراسمات مذهبی دارند و با این افزایش شدت دمای هوا تا ۵۶ درجه و با کمبود ولتاژ برق و نیز کمبود آب، باز روزه‌های خود را نگه می‌دارند.

  شبکه‌ها و زیرساخت‌های و پست‌های برق  در این استان مشکل دارند
نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس با توجه به قطعی‌های مکرر برق در این مناطق گرم گفت: ما به عنوان نماینده مردم بار‌ها به اداره برق رفته ایم و هم با معاونان مرتبط وزیر در این باره جلساتی را برگزارکرده ایم، اما متاسفانه شبکه‌ها و زیرساخت‌ها و پست‌های برق در این استان مشکل دارند لذا برق با ولتاژی ضعیف به خانه‌های مردم می‌رسد.

نماینده زاهدان در مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه برای رفع مشکل برق در این منطقه تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است و با آن مشکلات بودجه‌ای که مطرح می‌کنند و با توجه به اینکه سیستان جزو استان‌های فراموش شده در کشور است تا بحرانی در این استان ایجاد نشود، هیچ مسئولی در دولت به داد این شهروندان نمی‌رسد.

وی درباره آب مصرفی مردم در سیستان و بلوچستان نیز گفت: هر دو روز یکبار، اگر ماشین خراب نشود به روش سقایی ۱۵ لیتر آب به مردم می‌دهند و مردم آب لوله کشی و بهداشتی ندارند.
 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

“در پی حمله تروریستی در ایران همه مرزها بسته شدند”

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » علی کُرد، نماینده مردم خاش در مجلس ایران با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن