خانه / ایران / وزیر دولت ایران:یارانه 5 میلیون نفرراحذف میکنیم

وزیر دولت ایران:یارانه 5 میلیون نفرراحذف میکنیم

علیرغم نامساعدتر شدن روز به روز اوضاع اقتصادی در ایران، علی ربیعی، سخنگوی دولت از حذف 5 میلیون نفر از فهرست شهروندان یارانه‌بگیر خبر داد.

پ به نقل ازخبرگزاری تسنیم علی ربیعی گفت: « بر اساس پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان حدود 5 میلیون نفر در سه دهه [پردرآمد] بودند که شناسایی و حذف شدند البته تعدادی هم اشتباه شده بود که اصلاح شد، اما تعداد زیادی حذف شدند.»

سخنگوی دولت ایران از ادامه‌دار بودن روند حذف شهروندان از فهرست یارانه‌ها خبر داد و افزود: « الان هم اگر افراد پر درآمدی در تور شناسایی قرار بگیرند از دریافت یارانه حذف خواهند شد. اگر بر اساس شاخص‌ها موارد دیگری شناسایی شود، شفاف اعلام می شود.»

حذف 5 میلیون یارانه‌بگیر در حالی تحت عنوان «دهک‌های پردرآمد» انجام می‌شود، که آمارهای رسمی نشان می‌دهد اوضاع اقتصادی روز به روز در ایران در حال بدتر شدن است.

در روزهای گذشته خبرگزاری ایرنا گزارش کرد که فشار اقتصادی ناشی از تحریم‌ها سبب شده که مهاجرت از ایران به ترکیه 150 درصد افزایش یافته و ایرانی‌ها را در صدر فهرست درخواست‌کنندگان اقامت ترکیه قرار دهد.

ایرنا درباره دلایل افزایش چشمگیر مهاجرت شهروندان ایرانی به ترکیه نوشت: « ایران از سال گذشته تا کنون بعد از خروج امریکا از برجام و وضع شدید تحریم‌ها، با تورم مواجه شده است.»

فرامز توفیقی، رئیس کمیته مزد کانون عالی شوراها در ایران، از کاهش قدرت خرید 90 درصدی کارگران خبر داده و گفته است که حتی «معجزه» هم نمی‌تواند آن را در ماه‌های آینده جبران کند.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن