خانه / در حاشیه / وزارت اطلاعات ايران غرق در آشغال اشغال و تخريب

وزارت اطلاعات ايران غرق در آشغال اشغال و تخريب

محمد رضا لوایی

» تصور شما اين است كه مبارزه ى ما را به لجن كشيده ايد اما روزى همين مبارزه و ايستادگى ما شما را از لجنزار درونتان بيرون خواهد كشيد و نجاتتان خواهد داد. »

نهادهاى علمى، سياسى، نظامى ، فرهنگى، قضايى و غيره در ايران » شبيه سازى سلطه » اند. آنها با معيارها و قواعد سلطه عجين گشته اند. سازمان اطلاعات دولت ايران يكى از كثيف ترين نهادهاى شبيه ساز است كه در حمله به افراد و حذف و محو آنها با تمام توان مى كوشد. در شبيه سازى سلطه، آنچه فراموش مى شود تثبيت امنيت براى مردم است. اين نهادهاى شبيه سازى شده، اين » شبه حكومت ولايى – شعوبى «، با هر گونه انديشه ورزى و توليد فكرى خارج از مدار ادراك خويش دشمنى دارد. حكومت ولايى – شعوبى بى ادراك ترين شكل شبيه سازى شده ى سلطه است. » ديگرى » در اين » مملكت شبيه سازى شده » توان زيستن ندارد چه برسد به انديشيدن. ماموريت وزارت اطلاعات تداوم همين شبيه سازى سلطه در داخل و خارج است.
شبيه سازى شده ها در تلاشند تا متفكرين مدرن را از اطراف » جغرافياى شبيه سازى شده ى سنتى » دور نگهدارند.
ايرانيّت اينها محصول عقده گشايى هاى تاريخى و سياسى و قبيله اى است نه زاده ى شناخت.

اين ايرانيت هنوز نتوانسته ديگرى را در مدار ادراك خويش تعريف كند ( كه ادراكى ندارد )، بنابراين ساده ترين راه حذف و محو ديگرى است.

با استناد بر اين انديشه ها، به ديگرى هاى تحت ستم و سلطه در مملكت شبيه سازى شده بايد گفت كه پيگير حقوق اشغال شده ى خود از چپ و راست اين حكومت ولايى – شعوبى نباشند بلكه دنبال گسترش شناخت و ادراك و فهم در لايه هاى تربيتى و فكرى آن باشند.

در همه ى ادوار حكومتى ايران ما با » ايرانيت اشغال كننده » مواجهيم. نهادهاى سياسى و فكرى بر اساس » اشغال كنندگى » شكل گرفته اند و خاصيت اين كار، حذف و محو ديگرى است.

 
این مطلب را شیر کنید

Check Also

ممالك محروسه و شابشال هاى تربيتى

محمدرضا لوایی طورى از تلاش هاى به اصطلاح سه صدراعظم نوگرا، قائم‌مقام فراهانی، امیرکبیر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن