خانه / ایران / وبسایت‌های بانک‌های com. «زیر مجموعه سپاه» مسدود شدند

وبسایت‌های بانک‌های com. «زیر مجموعه سپاه» مسدود شدند

 با تحریم آمریکا، دامنه‌های بین‌المللی وبسایت بانک سامان و بانک انصار، وابسته به سپاه پاسداران ایران مسدود شدند. منابع مالی سپاه پاسداران و نیروی قدس، این بار هدف محدودیت های اینترنتی قرار گرفت.

دامنه اینترنتی دات.کام بانک انصار سپاه پاسداران مسدود شد، این بانک به عنوان یکی از مهم ترین راههای نقل و انتقالات مالی سپاه پاسداران محسوب می شد.

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق »، دوشنبه 7 بهمن ماه؛ بانک سامان و بانک انصار دو نمونه از وب‌سایت‌های ایرانی بودند که دامنه دات‌کام آنها از دسترس خارج شده است.

پیشتر با تحریم آمریکا در 4 بهمن ماه نیز، دامنه‌های بین‌المللی وبسایت خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران ایران مسدود شده بودند.

در ایمیلی که از طرف سرویس‌دهنده بین‌المللی برای بانک‌ها آمده به صراحت دلیل این انسداد «دستورالعمل مقرر شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) و قرار گرفتن این وب‌سایت‌ها در فهرست SDN» عنوان شده است.

بانک انصار، شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی بود که با حمایت بنیاد تعاون سپاه پاسداران در سال ۱۳۸۹ تاسیس شده است.

در حال حاضر، بانک سامان و انصار اقدام به تغییر دامنه اصلی سایت خود کرده و صرفاً با دامنه آی‌آر قابل دسترس می باشند. این دو بانک هنوز اطلاعیه‌ای درباره این مشکل صادر نکرده‌اند.

منظور از فهرست SDN یا فهرست «هویت‌های تحریمی آمریکا» افراد، گروه‌ها و شخصیت‌هایی مانند تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر هستند که دارایی‌هایشان بلوکه شده و معامله با آنها برای آمریکایی‌ها ممنوع است.

پیشتر آمریکا در فروردین ماه ۹۸، سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد. آمریکا هدف از این کار را مبارزه با تروریسم جهانی ایران عنوان کرد

این مطلب را شیر کنید

Check Also

آزادی مشروط منصوری در رومانی؛ دادگاه به ایران مهلت یک ماهه داد‎

 به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  دادگاهی در شهر بخارست رومانی تصمیم‌گیری درباره استرداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن