خانه / بین الملل / واکنش کاربران فضای مجازی آزربایجان جنوبی به صعود تیم فوتبال قره‌باغ آزربایجان به لیگ قهرمانان

واکنش کاربران فضای مجازی آزربایجان جنوبی به صعود تیم فوتبال قره‌باغ آزربایجان به لیگ قهرمانان

به دنبال صعود تیم قره‌باغ آزربایجان شمالی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا کاربران فضای مجازی در آزربایجان جنوبی به این مسئله واکنش نشان داده و به انتشار تصاویر این تیم پرداختند.

تورک‌های آزربایجان جنوبی با تبریک صعود این تیم آزربایجان شمالی به انتشار تصاویر تیم قره‌باغ در کنار تیراختور آزربایجان پرداخته و ضمن حمایت از این تیم آزربایجان شمالی صعود این تیم را تبریک گفتند. برخی از کاربران نیز تصویر پروفایل خود را به آرم این تیم آزربایجان شمالی تغییر دادند.

لازم به ذکر است اولین بار است که یک تیم از آزربایجان شمالی توانسته است به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا راه یابد.

پیش‌تر هنگام کسب موفقیت توسط تیم ملی تورکیه در جام جهانی و جام ملت‌های اروپا ملت تورک آزربایجان جنوبی به شادی و پخش شیرینی پرداخته بودند تا جایی که شادی دانشجویان تورک در دانشگاه‌ها به دنبال صعود تیم ملی تورکیه به مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۰۸ موجب خشم نژادپرستان پان فارس را فراهم آورده بود بطوریکه این شادی دانشجویان موجب برخورد امنیتی با آنان در چند دانشگاه آزربایجان جنوبی شده بود.

همچنین روز گذشته بعد از انجام مراسم قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا قره‌باغ آزربایجان شمالی در گروه C با تیم‌های چلسی انگلیس، اتلتیکومادرید اسپانیا و آس رم ایتالیا در یک گروه قرارگرفته و به رقابت خواهد پرداخت که در اولین دیدار سه‌شنبه ۲۱ شهریور در شهر لندن به مصاف تیم چلسی خواهد رفت.

 

منبع: آراز نیوز

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن