خانه / ایران / واکنش باشگاه تیراختور و فوتبالیست‌های ترک به ترور سرباز آذربایجانی توسط گروههای تروریستی کردی

واکنش باشگاه تیراختور و فوتبالیست‌های ترک به ترور سرباز آذربایجانی توسط گروههای تروریستی کردی

مالک باشگاه تیراختور آذربایجان، بازیکنان تیراختور و دیگر بازیکنان ترک، ترور سرباز بی گناه آذربایجانی توسط گروه تروریستی پژاک را محکوم کردند.

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق »  در حالیکه رسانه های فارسی زبان داخل و خارج ایران هم همسو با جریانات تروریستی کردی، خبر شهادت سرباز آذربایجانی بدست گروه تروریستی پزاک را سانسور کردند، اما اطلاع رسانی شهروندان آذربایجانی در فضای مجازی، این سانسور سنگین را شکست و بسیاری از بازیکنان ترک به این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

«اکبر ایمانی، مهدی تیکدری، رشید مظاهری، پیمان کشاورز» از جمله بازیکنان تیراختور هستند که با انتشار تصاویری از شهید «امیر سلیمانی» در اینستاگرام، ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی نوشتند «لعنت بر تروریست های پژک و پ ک ک»

«رسول خطیبی» سرمربی محبوب آذربایجانی و «سردار ترکمن» بازیکن سرشناس ترکمن هم با نوشتن جمله ترکی «شهیدلر اؤلمز وطن بؤلونمز»، شهادت این سرباز وطیفه اورمیه ای را تسلیت گفتند.

محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تیراختور نیز در نشست خبری روز جمعه خود گفت: «شهید امیر سلیمانی که در مرز آذربایجان غربی به درجه رفیع شهادت نایل گشته اند، یکی از هواداران میلیونی تیراختور بودند.»

بعد از این سخنان، صفحه رسمی اینستاگرام باشگاه تیراختور با انتشار پستی، نوشت:  «با دستور مهندس زنوزی مالک باشگاه تیراختور در نزدیک ترین فرصت بدست آمده بنر شهید امیر سلیمانی در کنار تصاویری دیگر از شهدا و همچنین هواداران فوت شده در استادیوم سهند بر روی سکوها نقش خواهند بست؛ حتی این احتمال وجود دارد در صورتی که ادامه بازی های لیگ نوزدهم بدون تماشاگر برگزار شود بنرهای این عزیزان از دست رفته در سکوهای استادیوم پهن شود.»

سرباز وظیفه «امیر سلیمانی» اهل اورمیه، روز پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت ماه ۹۹، در منطقه سروی اورمیه به دست تروریست های پژاک به شهادت رسید. عدم انعکاس این خبر توسط رسانه های رسمی ایران خشم شهروندان آذربایجانی را برانگیخته است.

ایران همواره گروههای تروریستی کردی مانند پ.ک.ک و پژاک را حمایت می کند تا از آنها به عنوان اهرم فشار علیه دولت ترکیه و آذربایجان استفاده کند.

در غرب آذربایجان نیز حکومت ایران با ارائه بسته های تشویقی به کردها (مانند قاچاق آزادانه و کسب سودهای کلان) سعی دارد مواضع آنها را تقویت و از آنها به عنوان اهرم فشار علیه ترک های آذربایجان استفاده کند.

در نتیجه این سیاست های حکومت ایران، غرب آذربایجان به جولانگاه تروریست های پژاک تبدیل شده است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن