خانه / ایران / واقعیت تیراندازی در مهرآباد: پشت پرده تیراندازی در فرودگاه مهرآباد چه بود؟!

واقعیت تیراندازی در مهرآباد: پشت پرده تیراندازی در فرودگاه مهرآباد چه بود؟!

صبح روز شنبه ۳ تیرماه ۹۶، صدای مکرر تیراندازی در فرودگاه مهرآباد تهران موجب رعب و وحشت مردم حاضر در فرودگاه شد.

سایت خبری باشگاه خبرنگاران جوان در گزارشی که حوالی ظهر منتشر کرد به نقل از معاون امنیتی استانداری تهران نوشت که این تیراندازی مانور نیروهای مسلح برای آمادگی برای مقابله با اقدامات تروریستی بوده است.

همچنین رابط عمومی سپاه حفاظت هواپیمایی بعد از این تیراندازی‌ها در فرودگاه مهرآباد اطلاعیه‌ای منتشر کرده و تیراندازی ها را مانوری برای «ارتقای آمادگی ها و سنجش توان عملیاتی یگان حفاظت مستقر در فرودگاه مهرآباد» عنوان کرد. در این اطلاعیه اعلام شده که هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد و سپاه پاسداران در تعامل و همکاری با «نیروی انتظامی» می‌باشد.

اطلاعیه سپاه حفاظت هواپیمایی در حالی این تیراندازی‌ها را مانور ضد تروریستی عنوان می‌کند که طبق ویدئوها و گزارشهای منتشر شده حتی کارکنان و کادر فرودگاه نیز از اجرای چنین مانوری بی‌خبر بوده و تمامی افراد حاضر در فرودگاه از جمله مسافران و کارکنان از رعب و وحشت پناه گرفته و یا فرار می‌کردند.

در این میان برخی منابع موثق گزارش داده‌اند که جریان تیراندازی در فرودگاه مهرآباد از اختلاف و جر و بحث دوتن از افراد سپاه حفاظت فرودگاه با سه تن از ماموران نیروی انتظامی فرودگاه شروع و منجر به تیراندازی شده است.

طبق این گزارش ماجرا از آنجا شروع می‌شود که ماموران حفاظت سپاه در سالن چهار فرودگاه مهرآباد با ماموران نیروی انتظامی درگیری لفظی پیدا می‌کنند و به دنبال آن اقدام به تیراندازی هوایی می‌کنند که موجب رعب و وحشت مردم و کارکنان فرودگاه می‌شود.

بعد این حادثه فرمانده اطلاعات سپاه تهران، فرمانده تامین فرودگاه، معاون امنیتی استانداری تهران و فرمانده حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تهران شخصا در فرودگاه مهرآباد حاضر شدند و هر دو نیروی حفاظت سپاه و سه نیروی انتظامی بازداشت شدند.

گفته می‌شود به دلیل اختلاف فرمانده اطلاعات سپاه و فرمانده اطلاعات نیروی انتظامی بر سر انتقال بازداشت‌شدگان به بازداشتگاه هر پنج نفر تحویل معاونت امنیتی استانداری شدند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نوید افکاری اعدام شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن