خانه / ایران / هشت شبه نظامى ديگر ایران در سوریه کشته شدند

هشت شبه نظامى ديگر ایران در سوریه کشته شدند

به گزارش رسانه های ایران، جنازه چهارتن از شبه نظامیان لشکری موسم به فاطمیون وابسته به سپاه ایران به نام‌های اسماعیل رضایی، جواد حیدری، ذبیح الله غلامی و علی جان فتحی، که در درگیری های داخلی سوریه کشته شده بودند، امروز در استان تهران تشییع می شوند.

همچنین محمد حسینی و محمد رضایی دو تن از شبه نظامیان سپاه ایران بودند که در قالب “لشکر فاطمیون” در درگیری های داخلی سوریه کشته و در شهر تهران پایتخت این کشور به خاک سپرده شدند.

درهمین حال حمید قنادپور از افراد گروه پزشکی سپاه ایران مستقر در سوریه که دو روز پیش در شهر حمص سوریه کشته شده بود، امروز در شهر اهواز به خاک سپرده می شود.

از سوی دیگر، حیدر جلیلوند از نیروهای هوا فضای سپاه که گفته شده برای “حضور مستشاری” عازم سوریه شده بود هفته گذشته در درگیری های داخلی در این کشور کشته شده و جنازه وی به ایران منتقل شده و در شهرستان الیگودرز استان لرستان تشییع شده است.

گفتنی است تاکنون بیش از 2300 تن از افراد وابسته به سپاه پاسداران ایران تحت عنوان “مدافعان حرم” در سوریه کشته شده اند. بیش از پنجاه درصد این افراد افغان‌ها و پاکستانی‌های مقیم ایران هستند که در قالب لشکر «فاطمیون» و تیپ «زینبیون» توسط سپاه پاسداران، سازماندهی، تجهیز، به سوریه اعزام، و پس از کشته شدن در این کشور، اجساد همگی آنها در ایران به خاک سپرده می شوند.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن