خانه / سیاسی / هجوم ماموران اطلاعات به خانه پدری و تهدید خانواده رسول رضوی فعال حرکت ملّی

هجوم ماموران اطلاعات به خانه پدری و تهدید خانواده رسول رضوی فعال حرکت ملّی

ماموران اداره اطلاعات رژیم در  تبریز با هجوم به خانه پدری رسول رضوی به ارعاب و تهدید اعضای خانواده این فعال حرکت ملّی  پرداختند

وی که از ۱۳ آذر ماه بازداشت شده، تحت شکنجه شدید ماموران اداره اطلاعات تبریز قرار داشته است.

دیروز دوشنبه ۳۰ دی ماه، ماموران اداره اطلاعات رژیم در  وحشی شیعه فارس در تبریز فعال حرکت ملّی مقارن ساعت ۱۲:۳۰ ظهر، به خانه پدری رسول رضوی هجوم آورده و بدون ارائه مجوز قانونی، دو عدد کیس کامپیوتر موجود را با خود برده اند. همچنین ماموران اداره اطلاعات به تهدید و ارعاب اعضای خانواده و به خصوص برادر رسول رضوی پرداخته اند.

خانواده رسول رضوی تلاش فراوانی کرده اند تا با وی ملاقات داشته باشند که متاسفانه تلاش خانواده وی در دادگستری تبریز بی‌نتیجه مانده است.

پیشتر، خانواده این فعال برای اطلاع یافتن از سرنوشت وی در دیداری که با آقای محمد زاده بازپرس شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب تبریز داشتند با برخورد و سخنان اهانت آمیز و غیر انسانی ایشان روبرو شده بودند.

محمد زاده در جواب خانواده رسول رضوی گفته است که : ”هرکاری از دستتان بر می‌آید بکنید جواب نخواهم داد، اجازه دیدار نخواهیم داد. رسول رضوی همکاری نمی‌کند و به خاطر این هنوز ماندنی است.”

وی از زمان بازداشت تاکنون تنها یک بار توانسته با خانواده خود از طریق تلفن به مدت اندک در ارتباط باشد.

سلامت جسمانی این فعال حرکت ملّی آزربایجان  بر اثر چندین روز شکنجه شدید و مداوم چنان به خطر افتاده که ماموران رژیم  ناگزیر وی را به بهداری زندان مرکزیرژیم در تبریز منتقل نموده اند. این امر روز سه شنبه ۳ دی ماه مصادف با ۲۴ دسامبر روی داده است. وی که به دلیل شدت شکنجه‌ها قادر به راه رفتن نبوده، با ویلچر به بهداری منتقل شده و آثار شکنجه نیز بر سر و صورت وی کاملا مشهود بوده است. همچنین این گزارش موثق حاکی است رسول رضوی دچار اختلال حواس بوده و در بهداری زندان تبریز این امر کاملا مشخص بوده است. وی یک روز بعد دوباره به بازداشتگاه اداره اطلاعات رژیم در تبریز منتقل شده است.

بر اساس گزارشات موثق پیشین، پاهای رسول رضوی بر اثر شکنجه‌ها به طور کامل بی‌حس شده و وی در اداره اطلاعات تبریز از ویلچر استفاده می کند. وی که از عینک استفاده می کند، در اثر ضربات شدید مشت و لگد بازجوهای اداره اطلاعات، شیشه عینکش شکسته و یکی از چشمانش به شدت آسیب دیده است. همچنین برپایه اخبار موثق شدت شکنجه‌ها طوری بوده که حتی یک دندان سالم نیز در دهان وی باقی نمانده و به علت کبودی و خونین بودن سر و صورتش قابل شناسایی نیز نبوده است. دلیل این همه شکنجه و فشار غیر انسانی اعتراف گیری اجباری و اقرار اتهام  دروغی و واهی به برافراشتن بنر معروف   در بازی سال گذشته تراختور‌الجزیره امارات است

“ South Azerbaijan is not Iran”

لازم به ذکر است رسول رضوی پیشتر در ۱۳ فروردین ماه سال نود به دلیل سخنرانی در تجمع اعتراضی میدان آزربایجان تبریز نسبت به خشکاندن تعمدی دریاچه اورمیه تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار گرفته بود. رسول رضوی روز یکشنبه ۱۷ مهر ماه همان سال هنگام بازگشت از محل کار توسط ماموران اداره اطلاعات سپاه رژیم رژیم آخوندی فارس   بازداشت و سوم آبان ماه همان سال به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید.  وی در نهایت پس از تحمل ۱۶ روز حبس در این زندان به قرار وثیقه ۳۰۰ میلیونی به طور موقت از زندان مرکزی تبریز آزاد گشت. وی پس از بازداشت در ۱۳ آذر ماه سال جاری تاکنون تحت شکنجه وحشیانه ماموران امنیتی ایران قرار داشته است.

 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

وزارت بهداشت ایران: «اوضاع خوب نیست، همه کشور در وضعیت قرمز است»

تداوم آمار صعودی کووید19 در ایران؛ 216 نفر طی 24 ساعت گذشته جان باختند. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن