خانه / ایران / نگاه تبعیض‌آمیز مجلس به استقلال و تیراختور

نگاه تبعیض‌آمیز مجلس به استقلال و تیراختور

نمایندگان مجلس بخصوص اعضای کمیسیون ورزشی مجلس اعلام کرده‌اند به دنبال کسب تنایج ضعیف توسط تیم استقلال، قصد دارند مشکلات این تیم را بررسی و تصمیمات و تدابیری در این بگیرند و جلساتی نیز برگزار شده است اقدامی که به دنبال مشکلات تیراختور، شاهد آن نبودیم

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در نخستین جلسه بعدی کمیته ورزش مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به پرونده باشگاه استقلال در دستور کار نمایندگان قرار خواهد گرفت. در حال حاضر مجلس شورای اسلامی به خاطر حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابی تعطیل است و پس از تعطیلات جلسه‌ای با حضور مسئولان و دست‌اندرکاران باشگاه استقلال، ‌فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش برگزار خواهد شد تا علت ضعف این باشگاه و نتایج ضعیف مورد بررسی قرار بگیرد. فرید موسوی، نماینده لیست امید در مجلس هم با تأکید بر ورود مجلس گفته است: «در جلسه‌ای که با آغاز جلسات مجلس با قید فوریت برگزار خواهد شد، به نتایج استقلال ورود می‌کنیم و وزارت ورزش و مسئولان باید پاسخگوی این شرایط ناراحت‌کننده برای هواداران باشند. استقلال تیم بزرگی است و امیدوارم بتوانیم مشکلات تیم استقلال را رفع کنیم چرا که جایگاه فعلى این تیم در شأن باشگاه پرهواداری هم چون استقلال نیست.» بهروز نعمتی، عضو کمیته ورزش مجلس هم در این‌باره گفته است: «باید درباره مشکلات موجود به یک جمع‌بندی درست و اصولی برسیم. من‌نمی‌توانم درباره برکناری اعضای کادرفنی یا مدیریت باشگاه صحبتی داشته باشد ولی از وزارت ورزش می‌خواهیم که به این مشکلات به وجود آمده رسیدگی لازم را داشته باشد.»

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش نیز به موضوع استقلال ورود کرده و تصمیم دارد به زودی تصمیمات مهمی در خصوص این تیم بگیرد.

این اقدام نمایندگان در حالی صورت می‌گیرد که تیم تیراختور در فصل گذشته و این فصل با مشکلات فراوانی دست به گریبان بودو متاسفانه کمیسی.ن ورزش و نمایندگان هیچگونه توجهی به این موضوع نداشتند.

نمایندگان در خصوص توجیه توجه خود به تیم استقلال، اعلام کرده‌اند که دولتی بودن و پرطرفدار بودن تیم استقلال عامل اصلی ورود نمایندگان به این موضوع بوده است.

باید این نمایندگان توجه کنند که تیم تیراختور نیز تیم دولتی و وابسته به نیروهای مسلح است و به مراتب طرفدارانی بیش از تیم استقلال دارد. اما در پی بروز مشکلات برای این تیم اعم از بدهی، محرومیت، ناداوری و …. هیچ نماینده‌ای به غیر از آقای قاضی‌پور به این موضوع ورود نکرد.

نگاه تبعیض‌آمیز به تیم‌های لیگ برتر، دور از شان و رسالت نمایندگان بوده و از نمایندگان مردم علی‌الخصوص نمایندگان آذربایجان انتظار می‌رود مشکلات تیراختور را در سطح ملی پیگیر بوده و نگاه تبعیض‌آمیز برای تیم‌های پایتخت نداشته باشند. چرا که تیراختور مبدا شور و نشاط در فوتبال کشور بوده و مشکلات این تیم بار روانی منفی‌تری نسبت به تیم‌های پایتخت در جامعه دارد.

 

منبع: یول پرس

 
این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن