خانه / ایران / نویسنده آزربایجانی نامزد عنوان بهترین نویسنده خارجی سال ۲۰۱۷ در آلمان شد

نویسنده آزربایجانی نامزد عنوان بهترین نویسنده خارجی سال ۲۰۱۷ در آلمان شد

فریبا وفی نویسنده تورک آزربایجانی نامزد دریافت عنوان بهترین نویسنده سال ۲۰۱۷ مؤسسه آلمانی «LITPROM» شد. داستان‌هایش به زبان‌های مختلفی از جمله انگلیسی، سوئدی، عربی، تورکی، و ژاپنی ترجمه و منتشر شده است.

ای نویسنده آزربایجانی  بدلیل نگارش رمان ((ترلان)) نامزد بهترین نویسنده سال ۲۰۱۷ آلمانی به انتخاب مؤسسه «LITPROM» قرار گرفت.  «ترلان» ماجرای دختری تبریزی است که به دلیل گرایشات سیاسی مجبور می‌شود، به کار  نگبهانی مشغول شود. وی برای انجام این کار به همراه دوستش، «رعنا» به تهران می‌آید. علاقه زیادی به مطالعه دارد و همین موضوع سبب می‌شود به نوشتن داستان رو بیاورد.

 «فریبا وفی»  سال ۱۳۴۱ در «تبریز» به دنیا آمد.

پس از ۱۶ سال از تاریخ انتشار کتاب، موسسه‌ای آلمانی با نامزد کردن نویسنده آن به عنوان بهترین نویسنده سال ۲۰۱۷ این کشور از آن تقدیر می‌کند. «LITPROM» موسسه‌ای غیردولتی است که با همکاری مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت و البته حمایت مالی دولت آلمان فعالیت می‌کند و هر ساله بهترین آثار منتشرشده در «آسیا»، «آفریقا»، و «آمریکای لاتین» را برای ترجمه به زبان آلمانی برمی‌گزیند و تلاش می‌کند مخاطب‌های آلمانی زبان را با آن اثر خاص آشنا کند. با توجه به آرای مخاطب‌ها «فریبا وفی» از شانس  بیشتری برای دریافت این جایزه برخوردار است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن