خانه / ایران / نود و هشتمین عید جوانی در تورکیه

نود و هشتمین عید جوانی در تورکیه

به گزارش بایداق – روزگذشته نوزدهم ماه مه که مصادف بود با نود هشتمین سالگرد سفر مصطفی کمال آتاتورک ، بنیانگذار جمهوری تورکیه از شهر سامسون برای آغاز جنگ استقلال کشور.در سراسر تورکیه جشن گرفته شد. در نوزدم ماه مه نود و هشت سال پیش ملت آزادی خواه تورکیه گام نخست را در راه مبارزه برای پایداری برداشته اند.

در این روز به رهبری آتاتورک  سفر ازشهر سامسون آغاز میشود، با عبور از شهرهای آماسیا، سیواس و ارزروم، به تمامی سطح کشور گسترش می یابد. این روزسبب تأسیس جمهوری تورکیه و مژده رسان آزادی ملت تورکیه است، این روز بعد از گذشت تقریبا یک قرن هنوز هم در بین ملت تورک سرچشمه افتخار و برای جوانان نیز درس عبرت است.به گزارش رسانه های تورکیه ، آنکارا روز گذشته حال و هوای جوانی داشت و از ساعات ابتدایی روز تا پاسی از شب ملت تورک با حضور بر مقبره آتاتورک، با ادای احترام، نثار گل و سرود و جشن ، باردیگر با آرمان‏ های رهبر خود  تجدید پیمان بستند.

نوزدهم ماه مه که در عین حال روز یاد از مصطفی کمال آتاتورک موسس جمهوری تورکیه و رهبر بزرگ ملت تورک است، هرساله با شور و هیجان زاید الوصفی جشن گرفته می شود. وی می گوید:

برای اینکه جمهوری تورکیه و ملت دلاور آن در راه معاصر شدن صاحب جوانانی ورزشکار و با روح و بدنی سالم باشد ، روز نوزدهم ماه مه بعنوان یک عید ملی در تورکیه اعلام می گردد .

در نوزدهم مه عید جوانی  هر سال در سرتاسر تورکیه و نمایندگی های تورکیه در خارج از کشور با برگزاری مراسم ویژه یاد رهبرشان مصطفی کمال آتاتورک گرامی داشته می شود.

19 mayıs2017 anitkabir ile ilgili görsel sonucu

19 mayıs2017 anitkabir ile ilgili görsel sonucu

İlgili resim

Anıtkabir'de 19 Mayıs coşkusu

Anıtkabir'de 19 Mayıs coşkusu

19 mayıs 2017 istanbul ile ilgili görsel sonucu19 mayıs 2017 istanbul ile ilgili görsel sonucu19 mayıs 2017 istanbul ile ilgili görsel sonucu19 mayıs 2017 istanbul ile ilgili görsel sonucu19 mayıs 2017 istanbul ile ilgili görsel sonucu

19 mayıs 2017 guzel resim ile ilgili görsel sonucu19 mayıs 2017 istanbul ile ilgili görsel sonucu

این مطلب را شیر کنید

Check Also

کمک ۱۰ میلیارد دلاری قطر به ترکیه برای بالا بردن ارزش لیر

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  بانک مرکزی ترکیه روز گذشته اعلام کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن