خانه / ایران / نوازنده قشقایی برای حضور در فستیوال بین المللی به ترکیه رفت

نوازنده قشقایی برای حضور در فستیوال بین المللی به ترکیه رفت

نوازنده و پژوهشگر موسیقی اقوام ایران که یک قشقای ایست برای حضور در اولین کنگره و فستیوال بین المللی فرهنگ مردم قفقازستان به شهر کارس ترکیه سفر کرد .

دامون شش بلوکی نوازنده، آهنگساز و پژوهشگر موسیقی نواحی برای حضور در اولین کنگره و فستیوال بین المللی فرهنگ مردم قفقازستان به دبیری پرفسور رفیق ایمرانی در کنسرواتوار بین المللی کارس و دانشگاه «کافکاس کارس» به شهر کارس ترکیه سفر کرد.

شش بلوکی در این سمینار به عنوان پژوهشگر برگزیده جشنواره جهانی عاشیق های ترکان جهان جهت ارایه مقاله در کنفرانسی با موضوع «رُل های مختلف عاشیق و موسیقی عاشیقی» و همچنین همکاری در کتابی که با این موضوع منتشر خواهد شد، حضور پیدا کرده است. در این فستیوال پروفسور همت یاووز کافکاسیالی اتنوموزیکولوگ و معاون کنسرواتوار «کارس» به عنوان عضو هیات علمی حضور دارد.

 دامون شش بلوکی نوازنده ایرانی

دامون شش بلوکی از جمله هنرمندانی است که طی سال های اخیر ضمن پژوهش و تحقیقات مفصل پیرامون موسیقی عاشیق های  ترکان ایران و جهان و کشورهای مختلف به تولید چند اثر موسیقایی مبادرت ورزیده است.

همراهی با گروه موسیقی دلنوازان (کونول آنسامبلی)، همکاری در تولید آلبوم «لالایی های قشقایی»، همکاری با گروه موسیقی «حاوا» با هنرمندی پروین بهمنی، تولید آلبوم «نغمه های شکرین»، همکاری با هنرمندان آلبوم «موسیقی نواحی ایران»، حضور در چندین فستیوال بین المللی و داخلی و تالیف و پژوهش چندین اثر پژوهشی در حوزه های مختلف موسیقی از جمله فعالیت های دامون شش بلوکی در عرصه موسیقی است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

روحانی: نمی‌دانیم پایان کرونا کی هست مردم دست‌ها را شسته و ماسک بزنند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن