خانه / ایران / نماینده مردم مرندو جلفا در مجلس شورای اسلامی:وضعیت بودجه در استان آذربایحان شرقی مطلوب نیست

نماینده مردم مرندو جلفا در مجلس شورای اسلامی:وضعیت بودجه در استان آذربایحان شرقی مطلوب نیست

محمد حسن نژاد اعلام کرد: در استان، نسبت تسهیلات به سپرده از میانگین کشور کم است از فاینانس سهمی نداریم. از صندوق توسعه ملی نتوانستیم مبلغی دریافت کنیم. وضعیت بودجه در استان مطلوب نیست، از آن طرف مسئولان نامه می نویسند که بیکاری کاهش یافته است.

به نقل از   جلفانیوز، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان جلفا با اشاره به موضوع جلسه و بودجه استان عنوان کرد: وضعیت مالی در آذربایجان شرقی مساعد نیست. این استان جز فقیرترین استان ها است. آذربایجان شرقی ۵ درصد جمعیت ایران را دارد ولی بودجه ۲.۲ درصد به این استان تخصیص می یابد.

محمد حسن نژاد افزود: در استان، نسبت تسهیلات به سپرده از میانگین کشور کم است از فاینانس سهمی نداریم. از صندوق توسعه ملی نتوانستیم  مبلغی دریافت کنیم. سرمایه گذاری بخش خصوصی هم که خواب است.

وی بیان کرد:  وضعیت بودجه در استان مطلوب نیست، از آن طرف مسئولان نامه می نویسند که بیکاری کاهش یافته است. این چگونه ممکن است؟!

حسن نژاد تصریح کرد: با این وضعیت کاهش بیکاری تنها در صورتی امکان پذیر است که امید به آینده در استان کاهش و مهاجرت افزایش بیابد و این زنگ خطری برای استان است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه اظهار کرد: تاکید برنامه ششم توسعه بر اشتغال زایی در نوار مرزی و روستایی است این مهم باید مورد توجه مسئولین استانی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: بودجه درخواستی روسای ادرات به گونه ای نباشد که پس از چند ماه به اتمام برسد. مسئولین شهرستانی در بحث درخواست بودجه منافع شهرستان را مورد توجه قرار دهند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

هشدار وزیر کشور ترکیه به ایران درباره پناه دادن به تروریست‌های پ.ک.ک

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » به گزارش خبرگزاری آناتولی، سلیمان سویلو که برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن