خانه / ایران / نماینده مجلس از وزیر ورزش درباره احتمال تبانی در بازی ایران و سوریه توضیح خواست

نماینده مجلس از وزیر ورزش درباره احتمال تبانی در بازی ایران و سوریه توضیح خواست

به دنبال بازی روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور تیم‌های ایران و سوریه در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه که با نتیجه ۲ بر ۲ به پایان رسید، یک نماینده مجلس ایران احتمال تبانی دو تیم به نفع سوریه را مطرح کرد.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، که عضو کمیسیون امنیت ملی است، از مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان درباره احتمال تبانی در بازی ایران- سوریه توضیح خواسته است: «وزیر ورزش در مورد احتمال تبانی با سوریه توضیح دهد. این نتیجه با شخصیت حرفه‌ای تیم اول آسیا همخوان نیست.»
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به توییت حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مجلس ایران گفت مطرح شدن چنین مسأله‌ای جای تأسف دارد. فوتبال ایران پاک است.
تاج گفته: «سوریه هرگز یکی از قدرت‌های فوتبال  آسیا نبوده اما همیشه حریفی سرسخت برای فوتبال ایران بوده است و ما سابقه تساوی با سوریه را در مقدماتی جام جهانی از ۱۹۹۸ فرانسه تا به امروز داشته‌ایم و طرح موضوع تبانی، بازی کردن با اعتبار ورزش کشور و حیثیت فوتبال  ملی است.»
رئیس فدراسیون  گفت: «آنها که کی روش را می شناسند به خوبی می دانند که در مرام، منش و سابقه حرفه‌ای او هیچوقت چنین چیزی مطرح نبوده و نیست چرا که او یک مربی بزرگ و معتبر بین المللی است.»
تاج درباره بازی و نتیجه ایران مقابل سوریه گفت: «ما تا آخرین لحظه تیم برتر و برنده میدان بودیم و حضور بازیکنان جوان و آینده دار و همینطور کمتر از حد انتظار ظاهر شدن برخی بازیکنان و از همه مهمتر خستگی مسافت طولانی بازگشت از کره جنوبی، همه و همه دست بهم داد تا تیم ملی نتیجه برد را حفظ نکند ولی این موضوع اصلا از شایستگی کادر فنی و بازیکنان کم نمی کند و ما بدون باخت به روسیه رفتیم.»
پیش از مسابقه هم شایعه تبانی از سمت برخی از سوری‌ها مطرح شده بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نوید افکاری اعدام شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن