خانه / ایران / نماینده زاهدان: 74 درصد مردم سیستان و بلوچستان زیر خط فقر امنیت غذایی هستند

نماینده زاهدان: 74 درصد مردم سیستان و بلوچستان زیر خط فقر امنیت غذایی هستند

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق »  علیم یارمحمدی، نماینده زاهدان در مجلس دهم ایران در رابطه با وضعیت اقتصادی مردم استان سیستان و بلوچستان این کشور گفت:‌ با توجه به اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان حدود 74 درصد زیر خط فقر امنیت غذایی هستند و شغل ثابتی ندارند، اغلب به صورت روزانه فعالیت می‌کنند و روزمزد هستند بر همین اساس با اوج گرفتن کرونا نیز این مردم دست از فعالیت نکشیدند و نگرانی ما و سایر مسئولان نیز به همین خاطر بود.

وی در گفتگو با خبرگزاری «ایلنا» افزود: اگر دولت برای حمایت از افرادی که شغل ثابتی در سیستان و بلوچستان ندارند، تمهیداتی می‌اندیشید، ما امروز شاهد ابتلای مردم به کرونا نبودیم. به نظر می‌رسد دولت در موضوع حمایت از اقشار آسیب دیده سیستان و بلوچستان موفق عمل نکرد، چون 70 درصد مردم آن منطقه به شبکه مخابراتی دسترسی ندارند؛ متاسفانه عمق این بی‌توجهی‌ها به پیش از انقلاب بازمی‌گردد.

یارمحمدی در مورد سیر صعودی بیماری کرونا در این استان گفت: به دلیل پراکندگی جمعیت در استان، تعداد مبتلایان و جان باختگان کرونا محدود بود اما پس از اینکه مجوز شروع به کار و فعالیت از سوی دولت داده شد، آمار مبتلایان صعودی شد و همین موضوع موجب نگرانی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شد.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن