خانه / بین الملل / نخست وزیر مالزی: ترکی بیاموزید و از ترکیه یاد بگیرید

نخست وزیر مالزی: ترکی بیاموزید و از ترکیه یاد بگیرید

هاتیر محمد، نخست وزیر مالزی طی سخنانی در مراسم افتتاحیه گرامیداشت روز ملی در ایالت مالاکا به دانشجویان و جوانان این کشور توصیه کرد که جهت کمک به ارتقای کشورشان در ترکیه تحصیل، کار و کسب تجربه کنند.

وی اظهار داشت: «ارزش ها و الگوی جدید زندگی غربی رفته رفته جامعه را به فساد می کشاند. افرادی در میان ما هستند که این الگوی زندگی را پیگیری می کنند. اگر به دنبال الگوی زندگی غربی باشیم مجددا مورد استعمار قرار خواهیم گرفت. به داشتن ارزش های شرقی افتخار کنید.»

نخست وزیر مالزی با اشاره به اینکه در سفر ماه گذشته اش به ترکیه فعال بودن مردم ترک را با ستایش نظاره کرده، افزود: «توسعه ترکیه بسیار بهتر از مالزی است. علت آن نیز مردم ترک است. چگونگی توسعه ترکیه الگوی خوبی برای مالزی است. نسل جوان باید به ترکیه رفته پس از آموختن زبان ترکی و 10 سال کار به اینجا بازگردند. باور دارم که بدین صورت مالزی نیز تغییر خواهد کرد.»

مهاتیر محمد با ابراز امیدواری از اینکه جوانان مالزی در قبال هر مشکل کشورشان احساس مسئولیت کنند ادامه داد: «وطن دوستی و روح تعلق داشتن باید در نسل جوان شکوفا شود، زیرا شخصیت آنان در آینده شخصیت مردم کشور را منعکس خواهد کرد.»

این مطلب را شیر کنید

Check Also

رئیس جمهور ترکیه در مراسم معرفی پروژه اتومبیل ترکیه شرکت خواهد کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز جمعه در مراسم معرفی پروژه اتومبیل ترکیه شرکت خواهد کرد. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن