خانه / ایران / نتیجه همه‌پرسی غیر الزام آور ۹۲ درصد موافق اعلام شد

نتیجه همه‌پرسی غیر الزام آور ۹۲ درصد موافق اعلام شد

کمیسیون انتخابات اقلیم کردستان عراق می‌گوید بیش از ۹۲ درصد کسانی که در همه‌پرسی برای استقلال کردستان عراق شرکت کردند، به آن رای مثبت داده‌اند.

این کمیسیون گفته است ۹۲.۷ درصد مردم به جدایی کردستان از عراق رای مثبت داده‌اند. این همه‌پرسی روز دوشنبه ۲۵ سپتامبر برگزار شد.

نتیجه اعلام‌شده باید از سوی دادگاه استیناف اقلیم کردستان عراق تایید شود.

به گزارش سایت روداو، نزدیک به دولت اقلیم کردستان عراق، از مجموع ۳,۰۸۵,۹۳۵ رای معتبر تعداد ۲,۸۶۱,۴۷۱ نفر در همه‌پرسی به استقلال کردستان رای مثبت داده‌اند.

رئیس کمیسیون انتخابات کردستان به خبرنگاران گفت که روند رای‌گیری موفقیت‌آمیز بوده و ناظران بین‌المللی درستی انتخابات را تایید کرده‌اند.

رهبران کردستان عراق گفته‌اند رای مثبت مردم به آنها این اختیار را می‌دهد که مذاکرات استقلال از عراق را با دولت مرکزی و کشورهای همسایه آغاز کنند.

با شدت گرفتن تنش‌‌ها، دولت عراق در پی محاصره هوایی کردستان عراق است. تا کنون چندین شرکت هواپیمایی خاورمیانه اعلام کرده‌اند که پروازهای خود به سوی کردستان عراق را متوقف خواهند کرد. مجلس عراق هم اعزام نیروهای ارتش به مناطقی در جوار اقلیم کردستان عراق را تائید کرده اما تا کنون نیرویی به این مناطق اعزام نشده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دادگاه عالی فدرال عراق حکم لغو همه‌پرسی استقلال کردستان را صادر کرد

دادگاه عالی فدرال عراق روز دوشنبه 20 نوامبر 2017 حکم لغو همه‌پرسی استقلال کردستان عراق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن