خانه / ایران / ناو آمریکایی به سوی قایق سپاه در خلیج فارس تیر اخطار شلیک کرد

ناو آمریکایی به سوی قایق سپاه در خلیج فارس تیر اخطار شلیک کرد

مقام‌های نظامی آمریکا به خبرگزاری‌ها گفته‌اند که یک ناو آمریکایی در خلیج فارس به سوی یک قایق سپاه تیر اخطار شلیک کرده‌ است.
به گفته این مقام‌ها ناو یو‌اس‌اس تاندربولت بعد از آن تیر هشدار شلیک کرده که قایق تندرو تلاش‌های ناو برای برقراری ارتباط رادیویی را نادیده گرفته است

بنا بر این گزارش قایق سپاه تا فاصله کمتر از ۱۴۰ متری ناو جلو آمده و به سوت‌های هشدار و منورهای ناو هم توجهی نکرده است.

یک مقام‌ آمریکایی به شرط ناشناس ماندن به خبرگزاری‌ فرانسه گفته است که این حادثه ساعت ۳ بامداد روز سه‌شنبه ۲۵ ژوییه (۳ مرداد) رخ داده است

پیش از این بارها در حوادثی مشابه ناوهای آمریکایی برای متوقف کردن قایق‌های سپاه که به گفته آنها بیش از حد نزدیک شده بودند تیر اخطار شلیک کرده‌اند.

در هفته‌های اخیر هم‌زمان با تحریم‌های جدید ایران و بالا گرفتن تهدید تحریم‌ سپاه پاسداران از سوی آمریکا تنش و تهدید لفظی از سوی دو طرف بالا گرفته و فرماندهان نظامی ایران به آمریکا هشدار داده‌اند.

هفته گذشته محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران گفت اگر آمریکا می‌خواهد موضوع تحریم‌های “دفاعی و سپاه را دنبال کند” باید پایگاه‌های خود را تا محدوده هزار کیلومتری اطراف ایران برچیند.

پیش از آن هم سرلشگر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران٬ هشدار داده بود که در صورت قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی پایگاه‌ها و نیروهای ایالات متحده در منطقه با خطر بزرگی مواجه می‌شوند.

 

منبع: ایران گلوبال

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن