خانه / ایران / ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبر ‘استعفا کرد’

ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبر ‘استعفا کرد’

رسانه‌های ایران می‌گویند علی اکبر ناطق نوری “چندی پیش” از ریاست دفتر بازرسی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران استعفا داده است. ایسنا می‌گوید تاکنون از پذیرش یا عدم پذیرش استعفای آقای ناطق نوری اطلاعی در دست نیست.

در این رسانه‌ها به نقل از یک منبع آگاه گفته شده که دلیل استعفای آقای ناطق‌نوری، قصد او برای حمایت از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بوده است.

چند خبرگزاری رسمی نوشته‌اند که علی اکبر ناطق نوری برای “دفاع از آقای روحانی” و دولت او “احساس وظیفه” می‌کرده و می‌خواسته به نفع او سخنرانی و اظهار نظر کند.

در دوره‌های گذشته انتخابات حمایت برخی مقام‌های قضایی یا اعضای شورای نگهبان از نامزدها انتقادبرانگیز بوده است.

خبرگزاری‌های ایران از قول منبع آگاهی که از او نام برده نشده نوشته‌اند از نظر آقای ناطق نوری “نهاد رهبری که در نزد مردم جایگاه والایی دارد نباید ابزار دست هیچ یک از جریانات سیاسی شود و سوء استفاده‌ سیاسی و جناحی از این نهاد و سایر نهادهای انقلابی نادرست است”.

به گفته این منبع آگاه آقای ناطق نوری حضور در ریاست دفتر بازرسی رهبر را با این اصل بی طرفی در تضاد می‌دانسته و برای همین از مقام خود استعفا کرده است.

آقای ناطق نوری در انتخابات جاری از حسن روحانی حمایت کرده است.

او حدود دو هفته پیش گفت: “من تاکنون در مواجهه با بسیاری از حرف‌های نادرست و تهمت‌هایی که به من زده شده سکوت کرده‌ام و دلیل آن حفظ وحدت، جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و ممانعت از سودجویی دشمنان انقلاب و نظام بوده است.”

این مطلب را شیر کنید

Check Also

رای مشروط و مطالبه‌محور آذربایجان به دکتر روحانی

رسالت دولت دوازدهم در قبال آذربایجان و مردم آن، عمل به وعده‌ها بدون کوچک‌ترین کارشکنی، …

14 نظر

  1. تعقيب: Buy cialis online

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن