خانه / ایران / مهمترین پروژه احیای دریاچه اورمیه تعطیل شد

مهمترین پروژه احیای دریاچه اورمیه تعطیل شد

یک منبع موثق در گفتگو با آرازنیوز با اعلام خبر تعطیل شدن پروژه انتقال آب رودحانه زاب به دریاچه اورمیه که یکی از مهمترین طرح‌های احیای دریاچه اورمیه نیز می‌باشد، گفت: «پروژه طرح انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه اورمیه ۷ ماه است که یک ریال بودجه از دولت دریافت نکرده بود و حالا به طور رسمی این پروژه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.»

این شخص که نخواست نامش فاش شود گفت تاکنون طرح انتقال آب زاب به دریاچه اورمیه تنها حدود ۸‌ کیلومتر از مجموع ۵۴ کیلومتر پیشروی داشته است که با روند فعلی پیشرفت پروژه حتی در صورت عدم تعطیلی پروژه تا ۷ سال دیگر به پایان نمی رسد.

بعد از اعتراضات گسترده مردم در شهرهای مختلف آزربایان جنوبی برای خشکیدن دریاچه اورمیه طرح انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه اورمیه با تصمیم شورای عالی امنیت ملی آغاز شد که در اوایل حتی مجوز سازمان حفاظ محیط زبست نیز برای این پروژه صادر نشده بود. حال خبر می‌رسدکه این پروژه چندین ماه است که ریالی از طرف دولت بودجه دریافت نکرده و به دنبال آن پروژه به کل تعطیل شده است.

این در حالی است که رئیس جمهور ایران آقای حسن روحانی در سفرهای تبلیغاتی خود قبل از انتخابات در شهرهای بزرگ آزربایجان وعده احیای دریاچه اورمیه را به ملت می‌داد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن