خانه / ایران / مطبوعات کردی اورمیه را کردستان شرقی می نامند

مطبوعات کردی اورمیه را کردستان شرقی می نامند

اخیرا هواداران جریانهای تروریستی در اقدامی هماهنگ و سازماندهی شده در نوشته های فارسی خود برای آزربایجان غربی و مخصوصا شهرهای اورمیه و سولدوز (نقده) شعار ((رنگین کمان اقوام و مذاهب)) را به کار می برند و چنین وانمود می کنند که مثلا مبلغ هم زیستی مسالمت آمیز در آزربایجان غربی هستند.

لیکن از تمامی شواهد کاملا معلوم است که این شعار دروغی بیش نیست و جریانهای تروریستی به زعم خود با این ترفند می خواهند غرب آزربایجان را ((کردستان سازی)) کنند.

چنانکه سایت نئرینا آزاد وابسته به مسعود بارزانی، که دارای تمایلات آشکار پان کردیستی است در گزارش خود از سفر روحانی به اورمیه بدون کوچکترین اشاره ای به جو اورمیه و شعارهایی که جوانان تورک در مقابل روحانی دادند در تیتر خود اورمیه را شهری در کردستان شرقی نامیده است.

لازم به ذکر است تشکیلات عشیرتی مسعود بارزانی موسوم به حزب دمکرات کردستان عراق برای شهر غالبا تورکمانی کرکوک نیز شعار شهر برادری به کار می برد که در آمبلم شورای استانی کرکوک نیز جای گرفته است. ولی در عمل تمامی پست ها و ارگانهای اداری و امنیتی شهر کرکوک در قبضه اقلیم کردستان می باشد و ترکمنها و عربها کوچکترین اختیاری در کرکوک ندارند و اخیرا نیز شورای استانی کرکوک که تحت کنترل کردها قرار دارد به طور یک طرفه تصمیم به برافراشتن رسمی پرچم اقلیم کردستان در کرکوک گرفت.

البته همین رویه در شمال سوریه نیز ادامه دارد و شاخه سوری پ ک ک به محض تصرف شهر و یا قصبه ای تمامی امور آنجا را قبضه کرده و برای آنجا نامی کردی مانند ((گیری سیپی)) و یا ((کوبانی)) اختراع می کنند.

احزاب کرد ایرانی نیز در نوشته های خود به جای آزربایجان غربی از نام جعلی استان اورمیه استفاده می کنند که آشکارا انکار هویت آزربایجانی شهرهای غرب آزربایجان می باشد.

با وجود این شواهد و قراین اظهر من الشمس است که شعار رنگین کمان اقوام و مذاهب دروغی بیش نیست و فقط یک ترفند جنگ روانی در راستای ایده مالیخولیایی کردستان بزرگ می باشد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق به هلاکت رسیدند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  وزارت دفاع ملی ترکیه در توئیتر اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن