خانه / ایران / مصرف ۵ هزار لیتر در ثانیه آب در تبریز / آب ارس نرسد تبریز تشنه می ماند

مصرف ۵ هزار لیتر در ثانیه آب در تبریز / آب ارس نرسد تبریز تشنه می ماند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی پیک مصرف آب در استان را ۹ متر مکعب عنوان کرد و گفت: در تبریز در هر ثانیه ۵ متر مکعب( ۵ هزار لیتر) آب مصرف می شود.

به گزارش نصر به نقل از فارس، علیرضا ایمانلو با بیان اینکه مصرف آب نسبت به تولید در تبریز بیشتر است، اظهار داشت: آب شرب تبریز از سه نقطه سد نهند، چاه‌های دامنه سهند و زرینه رود تامین می‌شود.

مصرف 9 مترمکعب آب در ثانیه در آذربایجان‌شرقی

وی با بیان اینکه در هر ثانیه در شرایط عادی در تبریز 4 هزار و 300 لیتر آب مصرف می‌شود، افزود: در پیک مصرف در هر ثانیه در تبریز 5 هزار لیتر آب مصرف می‌شود.

ایمانلو با بیان اینکه اولویت مهم شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی حفاظت از منابع آب و ترویج مصرف بهینه آب است، بر لزوم مدیریت مصرف تاکید کرد و گفت: اگر پنج درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم می‌توانیم بسیاری از مشکلات مربوط به کمبود آب مرتفع می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی پیک مصرف آب در استان را 9 متر مکعب عنوان و تصریح کرد: حفظ سلامت جوامع انسانی و صیانت از محیط زیست و منابع آن ایجاب می‌کند تا زایده‌های حاصل از فعالیت مختلف شهری جمع‌آوری، تصفیه و دفع شود.

آب ارس نرسد تبریز تشنه می‌ماند

وی تصریح کرد: بحث انتقال آب ارس برای شرب تبریز را پیگیری می‌کنیم و اگر این امر تا سه ماه آینده تحقق نیابد تبریز با مشکل مواجه می‌شود.

ایمانلو خاطرنشان کرد: تا پایان سال 95 با یک میلیون و 203 هزار مشترک، بیش از 2 میلیون و 810 هزارنفر از مردم استان را تحت پوشش ارائه خدمات آب شرب قرار داده است اظهار کرد: این جمعیت در 60 شهر استان را شامل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر سلامت آب شرب تبریز و کل استان طول شبکه اصلی توزیع آب را حدود 10 هزار کیلومتر در سطح کل استان عنوان کرد و افزود: با اقدامات صورت گرفته در اصلاح شبکه، میانگین درصد هدر رفت آب در استان به 18.4 درصد کاهش یافته است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن