خانه / ایران / مرد ایرانی با تظاهر به معلولیت 15 هزار کرون کلاهبرداری کرد

مرد ایرانی با تظاهر به معلولیت 15 هزار کرون کلاهبرداری کرد

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق » مرد ایرانی که خود را بعنوان معلول جا زد در صدر اخبار سوئد: فردی که خود را ۹ سال بعنوان معلول زد و ۱۵،۶ میلیون کرون از صندوق بیمه سوئد کلاهبرداری کرد.

یک مرد ایرانی در رابطه با یک کلاهبرداری کم سابقه ۱۵،۶ میلیون کرونی که نزدیک به ۹ سال در جریان بوده در صدر اخبار رسانه های سوئد و شبکه های اجتماعی این کشور قرار گرفته است.

این مرد ۴۸ ساله متولد سنندج در ایران که در سال ۲۰۰۲ به عنوان پناهنده از ایران به سوئد آمده، در سال ۲۰۰۶ سیتی زن سوئد شده و ساکن شهرهای «اوپلندس وسبی» و «اوره برو» بوده است، اکنون در دادگاه بدوی شهر اوره برو به اتهام کلاهبرداری سنگین تحت حاکمه قرار دارد.

وی متهم است که در سال ۲۰۱۰ با جا زدن خود بعنوان «معلول» و سوء استفاده از کمک های سخاوتمندانه سوئد به معلولین مبلغ ۱۵،۶ میلیون کرون تحت عنوان «کمک های دستیاری» (assistansersättning) از صندوق بیمه سوئد کلاهبرداری کرده است.

وی از جمله موفق شده است که یک پزشک «نورولوژیست» شاغل در بیمارستان کارولینسکا در استکهلم را سالها فریب دهد. وی با استفاده از گواهی های همین پزشک دست به کلاهبرداری زده است. به گفته این دادستان پزشک مربوطه از «بیخ و بن فریب خورده است».

مدارک دادستان «آندرش پرشون» علیه این مرد ایرانی غیر قابل انکار است. ساعت ها کلیپ های ویدیویی شخصی، تصاویر، فیلمبرداری های مخفیانه و تجسسی پلیس تنها بخشی از مدارک دادستان را تشکیل می دهد.

فیلم ها و تصاویر گرفته شده از این مرد ۴۸ ساله ایرانی نشان می دهد که او چگونه بعنوان یک فرد کاملا سالم همه امور روزانه خود را انجام می دهد.
در یکی از فیلم های مخفی گرفته شده از وی او سکوی فلزی را که معلولین از آن بعنوان پل جهت ورود با صندلی چرخ دار به محل زندگی خود استفاده می کنند بر روی شانه بلند کرده است. وی این سکوی فلزی را روز قبل از اینکه قرار بود یک کارمند صندوق بیمه جهت انجام یک دیدار با او به منزلش برود خریداری کرده بود.

این مرد ایرانی در طی نزدیک به ۹ سال کلاهبرداری، در آدرس های مختلف در سوئد از جلمه در محله «اوپلندس وسبی» در استکهلم و سپس شهر «اوره برو» بعنوان ساکن ثبت بوده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

مس سونگون قهرمان فوتسال ایران شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  تیم مس سونگون ورزقان با برتری ۹ بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن