خانه / بین الملل / مردم کره شمالی در صف پمپ بنزین‌ها

مردم کره شمالی در صف پمپ بنزین‌ها

اخیرا اخبار ضد و نقیضی منتشر می شود دال بر اینکه اگر کره شمالی دست به آزمایش ششم هسته ای خود بزند، چین واردات سوخت به کره شمالی را برای همیشه متوقف می کند.
یونهاپ، خبرگزاری کره جنوبی نیز امروز به این موضوع اشاره کرد و در مطلبی آورده است: مردم کره شمالی با خودروهای خود به سمت جایگاه های عرضه سوخت هجوم برده اند و این شایعه وجود دارد که به دلیل محدودیت سوخت، این جایگاه ها بزودی تعطیل خواهند شد.
از سوی دیگر فروش سوخت به خودروهای دیپلماتیک و سازمان های بین المللی در پیونگ یانگ از 2 روز قبل محدود و اخباری در باره تعطیلی برخی جایگاه ها منتشر شده است.
وب سایت «ساوت چاینا» از هنگ کنگ نیز گزارش داده است: صف های طولانی در مقابل شماری از جایگاه های سوخت در کره شمالی شکل گرفته و قیمت سوخت نیز بتدریج در حال افزایش است.
کره شمالی به شدت برای تامین سوخت خود به چین وابسته است و با تشدید تحریم ها، ‌چین نیز سعی کرده است این کشور را برای دست کشیدن از برنامه هسته ای و تسلیحاتی خود ترغیب کند.
مسئولان آمریکایی در روزهای اخیر بارها تاکید کرده اند که اگر چین تلاشی برای توقف برنامه هسته ای و تسلیحاتی کره شمالی انجام ندهد، آنها این کار را به تنهایی انجام خواهند داد.
روزنامه گلوبال تایمز چین نیز امروز در گزارشی وجود صف های طولانی مقابل جایگاههای سوخت در کره شمالی را تایید و اعلام کرد بهای سوخت در این کشور نیز افزایش یافته است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

آزادی مشروط منصوری در رومانی؛ دادگاه به ایران مهلت یک ماهه داد‎

 به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  دادگاهی در شهر بخارست رومانی تصمیم‌گیری درباره استرداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن