خانه / ایران / «مرتضی شکری» فعال ملی آذربایجان بازداشت شد

«مرتضی شکری» فعال ملی آذربایجان بازداشت شد

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق » به گزارش منابع محلی و فعال حقوق بشر در آذربایجان جنوبی، «مرتضی شکری»، فعال ملی مدنی آذربایجان، دیروز شنبه 9 آذر 1398 در محل کارش توسط نیروهای امنیتی در شهرستان اهر بازداشت شده است.

 بر اساس ایت گزارش احتمال داده می شود که آقای مرتضی شکری برای اجرا و گذراندن حکم 7 ماه حبس خود به زندان اهر منتقل شده.

گفتنی است که مرتضی شکری به همراه چندین تن دیگر از فعالین حرکت ملی آذربایجان، در آبان ماه سال 94 در جریان تجمع اعتراضی به پخش برنامه موهن و توهین آمیز «فتیله» در شهرستان اهر بازداشت شده بودند.

خاطرنشان می گردد که ۱۵ آبانماه سال ۹۴ صدا و سیمای ایران در یک برنامه‌ تلویزیونی‌ خود با محتوایی موهن و توهین‌آمیز علیه ملت تورک، منجر به اعتراضات خیابانی در برخی از شهرهای آذربایجان گردید.

شهرستان اهر نیز یکی از کانون اعتراضات بود که طی آن، ده‌ ها تن از فعالین ملی مدنی آذربایجان در آنجا بازداشت شدند.

محاکمه بازداشت‌شدگان در اهر، ماه‌ها ادامه داشت، و نهایتا در بیست و سوم مهرماه ۹۶، شعبه یک دادگاه انقلاب اهر، هفت تن از فعالین بازداشت شده را به احکام زندان محکوم کرد.

«صالح ملاعباسی»، «ابراهیم نوری» و «اکبر ابول زاده» هر کدام به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری و «حامد الهوردی پور» ، «سلیمان کاظمی» ، «مرتضی شکری» و «اسرافیل فتح‌اله‌زاده» هر کدام به تحمل ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شدند که در دادگاه تجدیدنظر این احکام عینا تایید گردید.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن