خانه / ایران / مخالفت نمایندگان مجلس اورمیه با انتصاب همتی به استانداری آزربایجان غربی

مخالفت نمایندگان مجلس اورمیه با انتصاب همتی به استانداری آزربایجان غربی

به دنبال تصمیم جنجالی هیئت دولت در انتصاب استاندار جدید به استانداری آزربایجان غربی نمایندگان اورمیه به این موضوع واکنش نشان دادند.

به دنبال تصمیم دولت روحانی مبنی بر انتصاب فریدون همتی به استانداری آزربایجان غربی قاضی پور و حضرت پور نمایندگان اورمیه در مجلس به مسئله واکنش نشان داده و مخالفت خود را با این موضوع بیان داشتند.

 قاضی پور دراین‌باره به رسانه‌ها گفته است آخرین هشدارها را در خصوص عواقب انتصاب همتی به‌عنوان استاندار را هم به وزارت کشور و هم‌نهاد ریاست جمهوری اطلاع دادم ف نه من و نه مردم آزربایجان زیر بار تصمیم نخواهیم رفت.

همچنین روح‌الله حضرت پور دیگر نماینده اورمیه نیز در پستی اینستاگرامی دراین‌باره نوشته است: ((امروز در تماس وزیر کشور مخالفت خود را انتخاب آقای فریدون همتی به‌عنوان استاندار اعلام کردم))

در چند روز گذشته خبرهایی مبنی بر احتمال انتصاب  گزینه‌ای غیر تورک و غیربومی به استانداری آزربایجان غربی در رسانه‌های منتشر شد که موجب واکنش فعالین و مردم غرب آزربایجان شد. بطوریکه مردم آزربایجان با رد هرگونه گزینه غیربومی و غیر تورک برای استانداری آزربایجان غربی با توجه به شرایط منطقه خواهان انتخاب گزینه بومی و تورک برای استانداری آزربایجان غربی هستند.

مردم آزربایجان در حالی مخالفت خود را با گزینه غیربومی برای استانداری آزربایجان غربی ابراز می‌کنند که اقدامات اخیر سعادت استاندار فعلی نیز موجی از انتقادات را در پی داشته است. سعادت در هفته‌های گذشته با فشار مافیای سیاسی هوادار تروریسم کورد در اقدامی دو مدیر که از علاقه‌مندان به فرهنگ آزربایجان بودند را در یک روز به اتهام هواداری از پانترکسیم برکنار کرد.

علاوه بر این سعادت پیشتر نیز برای حفظ پست استانداری خود تحت‌فشار برخی نمایندگان کورد استان اقدام به بسترسازی و ایجاد شرایط برای قاچاقچیان کورد در شهرهای غرب آزربایجان نموده بود. به‌طورکلی مردم آزربایجان معتقدند سعادت نیز دیگر گزینه مناسبی برای پست استانداری غرب آزربایجان نیست زیرا وی به‌کرات ثابت کرده است برای حفظ جایگاه سیاسی خود حاضر است هر امتیازی را به گروه‌های حامی جریان تروریسم کورد در غرب آزربایجان واگذار کند.

 

منبع» آراز نیوز

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن