خانه / ایران / محکومیت اصغر امیرزادگان دبیر ریاضی وفعال صنفی ترک قشقایی به 6 ماه زندان

محکومیت اصغر امیرزادگان دبیر ریاضی وفعال صنفی ترک قشقایی به 6 ماه زندان

:دادگاه فیروزاباد اصغر امیرزادگان فعال ترک قشقایی از طایفه عمله تیره گورکانی را به جرم تبلیغ علیه نظام و توهین به مقامات به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

اصغر امیرزادگان دبیر ریاضی دبیرستانهای فیروزاباد و‌عضو کانون صنفی معلمان ایران است.

امیرزادگان به‌عنوان یکی از اعضای فعال صنفی فرهنگیان ایران برای مطالبه «آموزش رایگان مطابق قانون اساسی» و«بهبود وضعیت معیشت فرهنگیان» همراه با دیگر همکاران خود در راستای اهداف شورای هماهنگی کانون‌های صنفی فرهنگیان تحت عنوان معلمان عدالت‌خواه و مطالبه‌گر فعالیت کرده است.

او هنگام برگزاری تحصن سراسری مهرماه ۱۳۹۷ با اتهام «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق ارسال فیلم وعکس به رسانه‌های خارج کشور» مدت 2 روز را در بازداشت گذراند.

در فروردین ۱۳۹۸ دادستان شهرستان فیروزآباد به واسطه فعالیتهای صنفی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی برعلیه او به اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و« توهین به مقامات و نشراکاذیب» اعلام جرم کرده است. او دو پرونده جداگانه برای «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه انقلاب و «نشراکاذیب و توهین به مقامات» در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر فیروزآباد دارد.

امیرزادگان برای اتهام «نشر اکاذیب و توهین به مقامات» به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است. حکمی که قاضی پرونده با توجه به عدم سابقه کیفری و وضعیت سنی و موقعیت اجتماعی امیرزادگان آن را برای ۱۸ ماه تعلیق کرده است. برای پرونده او در دادگاه انقلاب تا این لحظه حکمی صادر نشده و پرونده کماکان مفتوح مانده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

لغو دیدار قشقایی با سرخ پوشان و چند دیدار دیگر در لیک دسته یک

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  دیدار تیم‌های قشقایی شیراز با سرخپوشان پاکدشت که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن