خانه / ایران / مجلس ایران، حیات خلوت حامیان تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د

مجلس ایران، حیات خلوت حامیان تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د

صحن علنی مجلس ایران به حیات خلوت و اتاق فکر حامیان تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د تبدیل شده است.

بعد از محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان که پیشتر در سخنرانی خود در نشست علنی مجلس با زشت ترین کلمات به رئیس جمهور ترکیه توهین کرده است این بار جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس ایران پا را فراتر گذشته و با اصطلاحات غیر اخلاقی و زشت به ملت و حکومت ترکیه  و شخص رئیس جمهور ترکیه توهین کرد.

از نقاط قابل توجه در نطق این نماینده در مجلس ایران اینکه وی خیلی راحت محمد قاضی را در تریبون مجلس ایران بعنوان قهرمان ملی کردها معرفی می کند و البته از روند جلسه مجلس ایران کاملا واضح است که وی و سخنانش و اهانت هایش مورد تایید رئیس و گردانندگان مجلس ایران می باشد.

حال سوال می شود محمد قاضی همزمان و در زیر مجموعه حرکت ملی “امیر جعفر پیشه وری”رهبر آذربایجان در سال 1324 اقدام به تاسیس حکومت خودمختار کرد به مرکزیت مهاباد نمود پس چرا نام بردن و یاد کردن از سید جعفر پیشه وری جرم نابخشودنی در ایران محسوب می شود؟

“همچنین برخی از این رسانه ها و صفحات اجتماعی که حتی شامل رسانه های اوپوزیسیون خارح از ایران نیز می شود و در دوران اعتراضات داخلی ایران در صدد تزریق هیجان غلیان در شهرهای ترک نشین٬ آذربایجان و تبریز بودند و در این خصوص اقدام به انتشار دهها فراخوان جعلی قیام و تجمع کرده بودند اکنون چهره آنتی ترک خود را به نمایش گذاشته اند و به صورت پی در پی علیه اقدام ارتش ترکیه که مبتنی بر حقوق بین المللی و اصل دفاع مشروع  از خود است واکنش نشان می دهند.

توگویی کردها حق نگاه فرامرزی دارند ولی ترکها و خصوصا ترکهای آذربایجانی ایران فاقد چنین حقی هستند. سکوت این رسانه ها در برابر حملات وحشیانه تروریستهای پ.ک.ک/ ک.ج.ک و داعش در شهرهای ترکیه در خلال سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ که سبب کشته شدن دهها شهروند ترک و خارجی شد بر همگان معلوم است و نیازی به تذکر مجدد آن نیست.

همین رسانه ها هم به صورت دردناکی برخلاف مشی ای که مدعی ان هستند منکر حقوق و آزادیهای اقوام و خصوصا ترکها هستند. آنها نه تنها حتی یک کلمه در زمینه رفتار اشغالگرایانه ارامنه علیه قره باغ آذربایجان ننوشته اند بلکه بارها به حمایت از ارامنه اشغالگر پرداخته اند و به صورت بارزی از تررویسم و اشغالگری ارمنی دفاع کرده اند.

گویا این رسانه های اوپوزیسیون که خود را در خیال و رویا مدعیان حکومت آینده ایران می دانند و در خلال روزهای اخیر عنان اختیار از کف داده و  حتی بعضا اقدام به انتشار مجموعه ای از اخبار مشکوک٬ جعلی و توهین آمیز نموده اند و در حال گرفتن انتقام از ملت آذربایجان به دلیل سکوت نسبی آنها در برابر اعتراضات البته به حق اخیر است. اعتراضاتی که هیچ شک و تردیدی در محق بودن معترضان آن وجود ندارد. اما سکوت آذربایجان هزار و یک معنای ناگفته دارد که بارها از سوی روشنفکران آذربایجانی سعی در تبیین آن شده است.”

این مطلب را شیر کنید

Check Also

اعتراض شدید ترکیه به توافق سازمان ملل با پ.ک.ک

ترکیه مراتب اعتراض خود نسبت به امضای «برنامه عملیاتی» سازمان ملل متحد با «فرهاد عبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن