خانه / بین الملل / متیس: طرح ترور الجبیر در آمریکا از بالاترین مقام‌های ایران مهر تایید گرفته بود

متیس: طرح ترور الجبیر در آمریکا از بالاترین مقام‌های ایران مهر تایید گرفته بود

ژنرال جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه 29 ماه مه 2017 در یک مصاحبه با شبکه تلویزیونی آمریکایی «سی بی اس نيوز» در باره تلاش نافرجام ایران برای ترور عادل الجبیر وزیر امور خارجه کنونی و سفیر سابق سعودی در واشنگتن و همچنین دخالت‌های تهران در منطقه خاورمیانه سخن گفت.

وزیر دفاع آمریکا گفت:«ایران در اغلب بحران‌های موجود در منطقه به طور مستقیم دست دارد».

متیس گفت:«رژیم ایدئولوژیکی- انقلابی ایران می‌خواهد ثبات و استقرار منطقه را به هم بریزد. این رژیم طرحی برای ترور عادل الجبیر سفیر سابق سعودی در چند متری کاخ سفید در واشینگتن داشت که موفق نشد».

وزیر دفاع آمریکا افزود:« اسنادی و معلوماتی در دست دارم که ثابت می کند، طرح ترور عادل الجبیر سفیر سابق سعودی در واشینگتن از سوی ایران یک برنامه نامنظم یا از شخصی سرکش نبوده بلکه عملیاتی بوده که از عالی‌ترین مقام‌های ایران مهر تایید گرفته بود».

وی با اشاره به ترور نافرجام الجبیر در سال 2011 گفت:«آنها (ایران) مراقب منافع مردم خود نیستند. آنها با انگیزه «انقلابی» به همه جا سر می‌زنند و شرارت می‌کنند که این اقدامات شامل تلاش برای قتل یک سفیر عربی در کمتر از دو مایلی کاخ سفید در فاصله همین چند سال قبل می‌شود».

متیس تاکید کرد:« در تمام بحران‌های خاورمیانه از لبنان، سوریه و عراق گرفته تا یمن، همیشه رد پای ایران و سپاه پاسداران این کشور دیده می‌ شود. رژیم ایران عامل اصلی همه خشونت‌هایی است که در منطقه اتفاق می افتد اما مردم ایران از این سیاست به دور است».

متیس افزود:«رژیم ایران هیچگونه اهمیتی برای ملت ایران قائل نیست زیرا که این رژیم یک رژیم ایدئولوژیکی است و تنها در اندیشه صدور انقلاب به همه نقاط جهان است».

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

9 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن