خانه / ایران / ماموستاها، وکلا و نخبگان جامعه کرد در مورد پ.ک.ک نیز اعلام موضع کنند

ماموستاها، وکلا و نخبگان جامعه کرد در مورد پ.ک.ک نیز اعلام موضع کنند

اؤیرنجی سسی: فعالان سیاسی-مذهبی کرد در حالی حملات مسلحانه چهارشنبه ۱۷ خردادماه را محکوم می‌کنند که تاکنون در قبال حملات گروه تروریستی پ.ک.ک به غرب آزربایجان به‌طور رسمی اعلام موضع نکرده‌اند.

به دنبال حملات مسلحانه هفته پیش که منجر به ترور و زخمی شدن عده بسیاری از مردم بی‌گناه شد، احساسات ملل ساکن ایران خصوصاً ساکنان پایتخت علیه ترور و تروریست به جوش آمده و تمام توجهات به‌سوی مبارزه با این پدیده شوم جلب شد است. دراین‌بین کردی صحبت کردن مهاجمان در ابتدای فیلمی که از جنازه گروگان خود ضبط کرده بودند، سایه سنگینی بر جامعه کرد ایران حاکم کرده است.

ازاین‌رو فعالان سیاسی-مذهبی کرد برای جلوگیری از تخریب وجهه خود در اذهان عمومی اقدام به انتشار بیانیه‌های مختلف در راستای محکومیت حادثه رخ‌داده کرده‌اند.

ماموستاهای شهرهای مختلف، وکلای کرد، نمایندگان کرد مجلس و… در بیانیه‌های مختلف افراطی‌گری دینی، نژادی و قومی را محکوم کردند.

کار بسیار پسندیده‌ای خواهد بود اگر ایشان در قبال تمامی حملات تروریستی سیاست واحدی اتخاذ نموده و حملات چندین ساله گروه تروریستی پ.ک.ک به غرب آزربایجان را نیز محکوم نمایند.

اگر بنا بر اعلام برائت و انزجار باشد گروه تروریستی پ.ک.ک سال‌هاست در برابر دیدگان ایشان دست به ترور جوانان میزند چرا موضعی رسمی اتخاذ نمی‌کنند تا شائبه همگامی با آن گریبان گیرشان نشود؟! عدم اعلام رسمی موضع در قبال چنین حوادثی، در خوش‌بینانه‌ترین حالت، همدلی با این گروه تروریستی تلقی خواهد شد.

گروه تروریستی پ.ک.ک که به‌ظاهر با وعده کردستان بزرگ عده‌ای از کردهای منطقه و ایران را شیفته خود کرده است، با نگاهی توسعه طلبانه به خاک آزربایجان جنوبی گاه‌وبیگاه به مرزهای غربی آن حمله کرده و چند صد جوان تاکنون قربانی این حملات تروریستی شده‌اند.

امام‌جمعه اهل سنت مهاباد، نماینده مهاباد و رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس و فرماندار ویژه این شهرستان، ماموستا محمد واوی امام‌جمعه موقت سردشت، ماموستا خضر رحیمی امام‌جمعه نلاس و … با صدور بیانیه‌های مشترک یا جداگانه حملات تروریستی هفته گذشته را محکوم کردند.

گروهی از وکلای کرد نیز با نگارش بیانیه‌ای نسبت به واقعه تروریستی اخیر در مجلس واکنش نشان دادند. در این بیانیه آمده «جریان‌های افراطی با هر نام و در قالب هر مرام و مسلکی که باشند محکوم هستند.»

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق به هلاکت رسیدند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  وزارت دفاع ملی ترکیه در توئیتر اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن