خانه / ایران / قاضی‌پور : نیروهای مرزبانی باید این افراد را به درک واصل کنند

قاضی‌پور : نیروهای مرزبانی باید این افراد را به درک واصل کنند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از مردم بانه و تجار این شهر می‌خواهیم همانطور که در سال‌های جنگ تحمیلی مدافع مرزهای جمهوری اسلامی ایران بودند و در خط مقدم جبهه می‌جنگیدند، اکنون هم از مرزبانان حمایت کنند.

 

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، درباره موضوع کولبران و اتفاقاتی که هرازگاهی برای این افراد مرزنشین می‌افتد، اظهار کرد: باید میان کولبران و قاچاق‌چیان تفاوت قائل شد و حساب این را از هم جدا کرد، کولبران افراد مرز نشینی هستند که برای امرار معاش خود و خانواده‌شان از ساعت 8 تا 5 بعد از ظهر برای تجاری که در کاخ‌های شیشه‌ای تهران نشسته‌اند، کوله‌بری می‌کنند و اجناسی که ممنوعیتی برای ورود آنها وجود ندارد را از خارج مرز به داخل جابه‌جا می‌کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه دولت، مجلس و سایر نهادها حامی اقشار آسیب‌پذیر به ویژه کولبران هستند، گفت: ما مخالف سرسخت قاچاق‌چیان هستیم و باید با متخلفان برخورد شود. برخی افراد از طریق مرزهای کشور تروریست‌ها را وارد کشور می‌کنند یا افراد تحت تعقیب را از کشور خارج می‌کنند، اسلحه، مواد ناریه و مشروبات الکی را وارد ایران می‌کنند بنابراین نیروهای مرزبانی باید این افراد را به درک واصل کنند و این اقدامات نیروهای نظامی و امنیتی به ویژه مرزبانان که به صورت شبانه‌روزی در حال خدمت هستند باید مورد قدردانی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: کولبران در مسیرها و ساعت‌های مشخصی تردد دارند و اگر در هر ساعتی از شبانه‌روز و از هر شیار و معبری اقدام به رفت و آمد کنند، امنیت مرزها آسیب‌پذیر خواهد شد و نمی‌توان بر ورود و خروج‌ها نظارت داشت چرا در شهرهای مرزی همچون اشنویه، بانه، پیران‌شهر افراد ضدانقلاب از طریق مرزها وارد کشور می‌شوند و دست به جنایت می‌زنند و اگر مرزبانان با این افراد مبارزه نکنند خائن هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بنده از دادستان نظامی، شورای عالی امنیت ملی، شورای تامین استان می‌خواهم که با نظامیانی که در مرزها با جدیت با متخلفان برخورد می‌کنند و اجازه ورود افراد و اجناس غیرقانونی و بعضا تروریستی را نمی‌دهند، برخورد سلبی نکند بلکه از آنان تجلیل و قدردانی شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: ما از مردم بانه و تجار این شهر می‌خواهیم همانطور که در سال‌های جنگ تحمیلی مدافع مرزهای جمهوری اسلامی ایران بودند و در خط مقدم جبهه می‌جنگیدند، اکنون هم از مرزبانان حمایت کنند.

قاضی‌پور خاطرنشان کرد: نباید اجازه بدهیم که عده‌ای ارازل و اوباش به نیروهای نظامی فشار وارد کنند و با تعطیلی مغازه‌ها شهر را به آشوب بکشند. ما از نیروی انتظامی شهرستان بانه و از سردار خرم‌نیا فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان تشکر می‌کنیم که در قائله جدید و اتفاقی که برای دو کوله‌بر بانه‌ای پیش آمد، با مدیریت صحیح خود اوضاع را آرام کردند.

 

منبع: خبرگزاری آنا

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن