خانه / ایران / فیروزآبادی : حمله به کوی دانشگاه در ۱۸تیر با مجوز خاتمی و روحانی بود

فیروزآبادی : حمله به کوی دانشگاه در ۱۸تیر با مجوز خاتمی و روحانی بود

 

حسن فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح در سالگرد قیام دانشجویی ۱۸تیر ۷۸ گفت حمله به دانشجویان با مجوز شخص  محمد خاتمی بود.

فارس روز یکشنبه ۱۸تیر ۹۶ با درج این خبر به مصاحبه چند ماه قبل خود با فیروزآبادی اشاره کرد و نوشت:‌ من اینجا به‌عنوان عضو شورای امنیت ملی عرض می‌کنم که مقابله نیروهای مسلح با شورشهای خیابانی در جریان ۱۸تیر سال ۷۸ با مجوز شورای عالی امنیت و شخص رئیس شورای عالی امنیت ملی که خود آقای خاتمی بود، صورت گرفت.
مشاور عالی نظامی ولی فقیه افزود:‌ حالا خود (خاتمی) که دستور داده و آن را تصویب کرده بود، یا سکوت کرده یا بیانیه می‌دهد بعد مردم خیال می‌کنند که سپاه تنها بوده است.
فیروزآبادی گفت: آن زمان جلوی خود بنده آقای روحانی با آقای خاتمی تماس گرفتند و گفتند وضع اینگونه و جمع‌بندی این است و ایشان گفتند که دیگر هر تصمیمی که گرفتید انجام دهید، از این به بعد هم همین‌طور خواهد بود.تسنیم روز یکشنبه ۱۸تیر ۹۶ اظهارات روحانی در جریان سرکوب قیام دانشجویی ۱۸تیر ۷۸ را منعکس کرد.
و نوشت:‌ بعد از روی کار آمدن دولت اصلاحات، وقایع ۱۸تیر سال ۷۸ شکل گرفت.
در آن ایام، روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی بود؛ او جلسات متعددی را برای سرکوب فتنه ۷۸ مدیریت کرد یکی از این سخنرانی‌ها، سخنرانی مشهور وی در پیش از خطبه‌ نماز جمعه (۲۳تیر) است.
وی گفت:‌ دشمنان خارجی و داخلی ما باید بدانند ملت ما هوشیار و در صحنه است. مسأله ولایت مسأله فرد نیست، مسأله شخص نیست، ولایت در کشور ما مظهر اسلامیت نظام و استقلال کشور است. مردم ما خوب می‌فهمند و درک می‌کنند دشمن از اسلامیت نظام و استقلال کشور عصبانی است. (تکبیر حضار)
این صبر انقلابی، این تحمل توأم با «کظم‌غیض» – یعنی خشم شدید پر حرارت – این حفظ نظم و آرامش، این هوشیاری، آماده بودن اما منتظر دستور ماندن و دست روی دست گذاشتن نکته بسیار جالبی بود. اگر منع مسئولان نبود مردم ما، جوانان مسلمان، غیور و انقلابی ما با این عناصر اوباش به شدیدترین وجه برخورد می‌کردند و آنها را به سزای اعمالشان می‌رسانند.
در کدام کشور جهان، حرکت‌های آشوب‌طلبانه این چنین تحمل می‌شود اینها خیلی پست‌تر و حقیرتر از آن هستند که بخواهیم نسبت به آنها تعبیر حرکت براندازی را مطرح کنیم. در کجای دنیا و در کدام کشور و توسط کدام دولت، آشوب، تخریب و بر هم زدن نظم جامعه، تحمل می‌شود. مگر دولت مقتدر جمهوری اسلامی ایران مسئولان امنیتی نظام، این‌گونه حوادث را تحمل خواهند کرد. این صبر و متانت، در یکی دو روزه برای این بود که ماهیت این چند صد نفر اوباش به خوبی برای مردم ما روشن شود و همه به خوبی بدانند اینها چه کسانی هستند و دارای چه ماهیتی هستند.

منبع:آژانس ایران خبر

این مطلب را شیر کنید

Check Also

خاتمی: شعار «مرگ بر آمریکا» در گینس ثبت شود!

امام جمعه حکومت ایران در تهران در جمع کثیری از گروه تروریستی سپاه مدعی شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن