خانه / ایران / فعالین آزربایجان در خصوص مسایل اخیر کردستان و غرب آزربایجان بیانیه داد

فعالین آزربایجان در خصوص مسایل اخیر کردستان و غرب آزربایجان بیانیه داد

بیانیه فعالین آزربایجانی 

 

ملت ترک آزربایجان

مافیای سیاسی هوادار تروریسم فعال در غرب آزربایجان با بهانه قرار دادن رفراندوم شمال عراق، در راستای بازی‌های آینده سیاسی- نظامی و پیشبرد فاز دوم تحولات منطقه‌ای، فعالیت‌های رسانه‌ای و میدانی خود را افزایش داده است.
طوایف عشایر منطقه، آوارگان جنگ ایران و عراق و جنگ خلیج که دارای دو شناسنامه می‌باشند برای شرکت در رفراندوم شمال عراق به دستور سران عشایر منطقه بسیج شدند.
رسانه‌های وابسته به مافیای سیاسی هوادار تروریسم فعال در غرب آزربایجان که متأسفانه برخی از آن‌ها مجوز دولتی دارند، درحالی‌که سران گروه‌های تروریستی و کشته‌شدگان تروریست را به‌مانند قهرمان تبلیغ می‌کنند در جریان رفراندوم شمال عراق به‌عنوان بلندگوی خانواده بارزانی عمل کردند.
سلاح‌های ارسالی غرب به نام کولبرها وارد اراضی غرب آزربایجان می‌شود و شرم‌آور اینکه برخی بی‌تدبیر و بی‌عقل‌های خودی در جریان اصلاح‌طلب و محافظه‌کار تبدیل به جاده‌صاف‌کن مافیای سیاسی هوادار تروریسم فعال در غرب آزربایجان شده‌اند.
حال رسانه‌های زنجیره‌ای مافیای سیاسی هوادار تروریسم فعال در غرب آزربایجان باب تجمعات خیابانی را به بهانه رفراندوم شمال عراق را بازنموده‌اند.
این رسانه‌های زنجیره‌ای با حمایت محافل پنهان که امتدادشان به اتاق‌های فکر اربیل و تل‌آویو می‌رسد به بهانه رفراندوم فراخوان‌های خیابانی منتشر می‌کنند.
ما فعالین حرکت ملی آزربایجان،ضمن حمایت دوباره از برادران ترکمن خود در شمال عراق به محافل فتنه مافیای سیاسی هوادار تروریسم در غرب و حامیان آن‌ها هشدار می‌دهیم، تجمع هواداران تروریسم، در شهرهای غربی آزربایجان را به‌هیچ‌عنوان تحمل نخواهیم کرد.
پروژه سی‌ساله اشغال نرم و تغییر ترکیب جمعیتی غرب آزربایجان در حال تکوین و تحولات منطقه‌ای به‌آرامی در حال سرایت به اراضی غربی آزربایجان هست.
مافیای سیاسی هوادار تروریسم فعال در غرب آزربایجان با حمایت اتاق فکر پنهان جاده را برای تحولات آتی و فعال‌تر شدن سازمان‌های تروریستی‌شان آماده می‌کنند.
ما به دست‌اندرکاران این پروژه و مجریان آن‌ها هشدار می‌دهیم هرگونه مانور سیاسی در خیابان‌های غرب آزربایجان هزینه سنگینی برای آن‌ها خواهد داشت و ملت ترک آزربایجان اجازه چنین مانوری را به آن‌ها نخواهد داد.
بااینکه می‌دانیم اوامر پروژه و تحولات از اتاق‌های خاص صادر می‌شود اما این بازی و مانورهای حساسیت‌برانگیز، پایان خونینی بر علیه سران عشایر و مهاجرین اقلیت می تواند داشته باشد.
حرکت ملی آزربایجان حقوق انسانی همه شهروندان را محترم می‌شمارد ولی کوچک‌ترین تحملی در خصوص تمامیت اراضی تاریخی آزربایجان ندارد و این مانورهای سیاسی و خیابانی پایان خوبی برای آن‌ها نخواهد داشت و مانورهای سیاسی‌شان را در خیابان شهرهای غربی آزربایجان با عکس العمل ملت ترک مواجه خواهد شد.

حرکت ملی آزربایجان
تبریز
۱۳۹۶/۷/۴

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن