خانه / ایران / فدراسیون فوتبال ایران بازیکن تراکتور را به دلیل حمایت از عملیات ضدتروریستی ترکیه محروم کرد

فدراسیون فوتبال ایران بازیکن تراکتور را به دلیل حمایت از عملیات ضدتروریستی ترکیه محروم کرد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران بازیکن باشگاه تراکتور تبریز را به دلیل حمایت از عملیات ضد تروریستی ترکیه در شرق فرات محروم کرد.

کمیته اخلاق این فدراسیون با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مهدی ببری، بازیکن باشگاه تراکتور تبریز را به دلیل حمایت از عملیات ضد تروریسم ارتش ترکیه محروم کرده است.

گفتنی است مهدی ببری، دیروز دوشنبه 22 مهر با انتشار تصویر پرچم و سربازان ترکیه در صفحه ایسنتاگرام خود از عملیات ترکیه در شمال سوریه به منظور مبارزه با گروه تروریستی پ.ی.د شاخه سوری گروه های تروریستی پ.ک.ک و پژاک حمایت کرده بود.

هر چند این فوتبالیست استوری مذکور را پس از چند ساعت و‌ پس از دریافت تهدیدهای فراوان حذف کرد، اما تهدیدها و توهین‌ها علیه وی از سوی جریان های سیاسی خاص ادامه یافت.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران، سیروان قربانی بازیکن صنعت نفت آبادان را نیز به دلیل انتشار پست توهین آمیز نسبت به ببری محروم کرده است. سیروان قربانی بازیکن کردتبار صنعت نفت با انتشار پستی در حساب اینستاگرام خود، با الفاظی همچون “حرامزاده” و “سگ بغل کن” به مهدی ببری توهین کرده بود.

در اطلاعیه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران در این باره آمده است: درباره انتشار پست غیر اخلاقی و غیر ورزشی آقای مهدی ببری، بازیکن تیم فوتبال تراکتور و متقابل پست توهین آمیز آقای سیروان قربانی، بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت آبادان،این کمیته ضمن صدور دستور موقت جهت جلوگیری از فعالیت های فوتبالی ایشان پرونده ای تشکیل داده و نامبردگان به همراه مدیران عامل باشگاه های مربوطه جهت ادای توضیحات احضار شده اند.

همچنین، کمیته اخلاق از بازیکنان ، کادر فنی و مسئولان باشگاه‌های فوتبال خواسته تا “صرفا در حوزه تخصص و فنی خود اظهار نظر داشته باشند”.

حمایت برخی نمایندگان، مقامات و افراد سرشناس ایرانی از گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د و انتقاد از عملیات ارتش ترکیه برای مبارزه با این گروه تروریستی در شمال سوریه طی چند روز اخیر واکنش‌های زیادی درپی داشته است. بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی ایرانی نسبت به رویکرد دوگانه این افراد نسبت به مقوله مبارزه با تروریسم اعتراض کرده اند.

گفتنی است که عملیات «چشمه صلح» نیروهای مسلح ترکیه به همراهی نیروهای ارتش ملی سوریه در شرق فرات در تاریخ 9 اکتبر با هدف جلوگیری از ایجاد کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه مطابق با قوانین بین‌المللی و بر اساس حق ذاتی دفاع مشروع مقرر در ماده 51 منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه های شورای امنیت این نهاد درباره مبارزه با تروریسم انجام مى شود.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن