خانه / ایران / عکس دختر قشقایی کاندیدای برترین عکس مسابقه جهانی عکاسی مجله اسمیتسونیان واشینگتن دی سی

عکس دختر قشقایی کاندیدای برترین عکس مسابقه جهانی عکاسی مجله اسمیتسونیان واشینگتن دی سی

امروزه عکاسی یکی از شاخه های پرطرفدار هنری است و بسیاری تلاش می کنند با استفاده از تکنیک های این هنر زیباترین صحنه ها را در قاب تصاویر ثبت و آنها را برای همیشه ماندگار کنند. این روزها بازار مسابقات عکاسی نیز داغ است و هر یک از عکاسان تلاش می کنند که بهترین شان را ارایه دهند و جوایز وسوسه کننده را نصیب خود کنند. امروز می خواهیم به یکی از این رقابت ها سر بزنیم که توسط مجله اسمیتسونیان (Smithsonian) برگزار می شود و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این مجله، نشریه ای رسمی است که از سال ۱۹۷۰ توسط موسسه اسمیتسونین (Smithsonian Institution) در واشینگتن دی سی به چاپ می رسد و به صورت ماهنامه در میان مردم پخش می‌شود.

مجله اسمیتسونیان از سال ۲۰۰۳ اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی خود کرد و عکاسان را از سراسر جهان فراخواند. در پانزدهمین دوره این مسابقه بیش از ۴۸۰۰۰ عکس از ۱۵۵ کشور جهان به دبیرخانه ارسال شده و بنا بر گفته داوران، انتخاب میان آنها بسیار سخت بوده است. این مسابقه در شش بخش برگزار شده است که عبارتند از: محیط زیست، تجربه آمریکایی، سفر، مردم، تصاویر تغییر یافته و موبایل.

به تازگی وبسایت این مجله تصاویر راه یافته به مرحله نهایی مسابقه را منتشر کرده و از کاربران خواسته است با رای دادن در امر انتخاب برترین ها آنها را یاری دهند. نکته جالب در این دوره، راهیابی دو تصویر از عکاسان ایرانی به مرحله نهایی است که جذابیت این رقابت را برای ما دو چندان می کند.

برای حمایت از عکس دختر عشایری قشقایی با کلیک رو لینک زیر بر روی گزینه ی VOTED زیر عکس کلیک کنید.

www.smithsonianmag.com

این مطلب را شیر کنید

Check Also

انتقال ۴ تن از فعالین حرکت ملی آذربایجان به زندان مرکزی تبریز

فعالین ملی مدنی آذربایجان؛ ایوب شیری، داود شیری، بابک حسینی مقدم و ناصر خلوصی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن