خانه / ایران / عوامل حکومت ایران در صدد محو سند جنایات ارامنه در اورمیه هستند

عوامل حکومت ایران در صدد محو سند جنایات ارامنه در اورمیه هستند

گاماج: یک گور دسته جمعی از تورکان آزربایجان جنوبی که در سال های۱۹۱۲ ــ ۱۹۱۵ به دست ارمنی های افراطی  قتل عام شدند در اورمیه کشف شد.

به گزارش گاماج ، اخیراً گزارشی  در خبرگزاری و رسانه های  آزربایجان جنوبی  همچون جارچی، یول پرس و گوناز تی وی انتشار یافته است که از کشف یک گور دسته جمعی  در اورمیه متعلق به تورکان آزربایجان جنوبی که در سال های۱۹۱۲ ــ ۱۹۱۵ به دست ارمنی های افراطی داشناک قتل عام شدند، داده است.

سال گذشته نیز یکی از همین گورهای دسته جمعی در خیابان مدنی اورمیه هنگام بازسازی یکی از مدارس قدیمی پیدا شد که عوامل رژیم ایران به سرعت آن را متلاشی و باقی مانده اسناد جنایات ضد بشری علیه مسلمانان تورک آزربایجان به دست جنایتکاران داشناک، زیر بتن ها مدفون نمودند.

این گورهای دسته جمعی که سند رسوایی رهبران حزب داشناک در آن روزها و جنایات صورت گرفته بر تورک های آزربایجان می باشد، اسناد بسیار مهم تاریخی برای محاکمه بین المللی ارمنی های جنایتکار می باشد.

رهبران حزب داشناک در صد سال گذشته با مظلوم نمایی و برجسته کردن حوادث دروغین ۲۴ آوریل افکار عمومی را برعلیه کشور تورکیه درحالی تحریک می کنند که اسناد و گورهای دسته جمعی کشف شده در خیابان مدنی اورمیه تابلو و مدرک بسیار روشن بر علیه رهبران و دروغ های تاریخی آنها می باشد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

هشدار وزیر کشور ترکیه به ایران درباره پناه دادن به تروریست‌های پ.ک.ک

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » به گزارش خبرگزاری آناتولی، سلیمان سویلو که برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن