خانه / بین الملل / علی اف: روند مذاکرات حل مسئله قره باغ وارد مرحله جدیدی شده است

علی اف: روند مذاکرات حل مسئله قره باغ وارد مرحله جدیدی شده است

‘الهام علی اف’ رییس جمهوری آذربایجان در پی دیدار دیروز ( جمعه ) با ‘نیکول پاشینیان’ نخست وزیر ارمنستان در وین، گفت: تحرک جدیدی در روند مذاکرات حل مسئله قره باغ’ آغاز شده است .

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  علی اف در گفت و گو با خبرگزاری ‘تاس’ روسیه در وین در باره نتایج مذاکراتش با نخست وزیر ارمنستان، افزود: این دیدار از نظر آغاز مذاکرات در باره ماهیت موضوع مربوط به حل موضوع قره باغ ، از اهمیت خاصی برخوردار بود .

وی اضافه کرد: وزیران خارجه دو کشور مذاکرات برای رسیدن به نتایج مشخص در راه حل این مسئله را ادامه می دهند .

الهام علی اف افزود: برای ما مساله خروج بدون قید و شرط نیروهای ارمنستان از سرزمینهای جمهوری آذربایجان بر اساس چهار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در اولویت قرار دارد.

دیدار و مذاکرات علی اف و پاشینیان با حضور نمایندگان آمریکا، فرانسه، روسیه، گروه میانجی ‘مینسک’، سازمان ملل و شورای همکاری اروپا ویژه حل موضوع قره باغ، نزدیک به سه ساعت در هتل ‘بریستول’ وین انجام شد.

گروه میانجی مینسک و شورای همکاری اروپا نیز در بیانیه ای دیدار علی اف و پاشینیان را سازنده عنوان و اعلام کردند: سران دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان در باره ایجاد شرایط برای رسیدن به صلح میان دو کشور به توافق رسیدند .

این مطلب را شیر کنید

Check Also

اردوغان: جمهوری آذربایجان، مایه افتخار ترکیه است

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن