خانه / ایران / عضو هیت مدیره‌ی کنسرسیوم روسیه و ایران: براساس آنالیزها و آزمایشات، در خاک دریاچه اورمیه اورانیوم وجود دارد

عضو هیت مدیره‌ی کنسرسیوم روسیه و ایران: براساس آنالیزها و آزمایشات، در خاک دریاچه اورمیه اورانیوم وجود دارد

پس از چندین سال انکار و بایکوت خبری، به تدریج ابعاد فاجعه ی اورموگولو و مسایل پشت پرده ی خشکانده شدن این دریاچه آشکار می گردد.

عضو هیت مدیره‌ی ی کنسرسیوم روسیه و ایران در طی مصاحبه با رسانه ها به صراحت اعلام نمود: “براساس آنالیزها و آزمایشات، در خاک دریاچه اورمیه اورانیوم وجود دارد”.

گفتنی است پس از قرار پارلمان اروپا در آذر 1394 مبنی بر مذاکره ی جدی با ایران در خصوص اورموگولو و لزوم پاسخگویی ایران در این امر،فعالیتهای اتمی مرتبط با اورموگولو، هر چند موقت، پایان داده شد.

 در هفته ی جاری، دکتر سید سیامک هاشمی مدرس دانشگاه، عضو هیت مدیره‌ی کنسرسیوم روسیه و ایران خرس سفید شمال و دارای دکتری تخصصی سازه های آبی در خصوص خشکی دریاچه اورمیه در مصاحبه با رسانه ها بیان داشت: زلزله های اخیر تحت تاثیر مستقیم خشکی دریاچه اورمیه است.  اکنون با صراحت می گوییم که از بین رفتن دریاچه اورمیه برابر با نابودی فلات ایران است. علت سونامی سرطان حاکم بر منطقه آذربایجان وجود همین ریزگردها است. با این روند مدیریتی و ادامه این فرآیند آذربایجان در حال کویر شدن است.

وی گفت: دریاچه اورمیه از نظر علمی و زمین شناختی دارای اهمیت استراتژیک فوق العاده ای می باشد. براساس آنالیزها و آزمایشات ما در خاک دریاچه اورمیه اورانیوم وجود دارد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

17 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن