خانه / ایران / عباس لسانی به دادگاه انقلاب اهر احضار شد

عباس لسانی به دادگاه انقلاب اهر احضار شد

دادگاه انقلاب اهر عباس لسانی، از فعالین شناخته‌شده حرکت ملی آزربایجان جنوبی را طی احضاریه‌ای به محل این دادگاه در اهر احضار کرد.

به گزارش اؤیرنجی سسی، دادگاه انقلاب اهر با ارسال احضاریه‌ای، از عباس لسانی ساکن اردبیل خواسته است تا در روز سه شنبه ۱۷ مردادماه سال جاری جهت رسیدگی و اخذ توضیح، پیرامون اتهامات نسبت‌ داده‌شده به وی در ساختمان دادگستری و دادسرای این شهرستان حضور به عمل رساند.

«تشکیل و اداره دستجات مخالف نظام به‌قصد برهم زدن نظم و امنیت عمومی کشور» اتهامی است که بنا به احضاریه ارسالی این زندانی سیاسی سابق با آن روبرو شده است.

اتهامی که گفته می‌شود مربوط به برگزاری مراسم روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲ بوده که نیروهای انتظامی-امنیتی اهر با یورش به محل مراسم، بیش از ۶۰ نفر از شرکت‌کنندگان را بازداشت و پس از بازجویی و انتقال به زندان اهر به قید وثیقه آزادکرده بودند.

اولین جلسه جهت رسیدگی در این پرونده که قرار بود در ۲۶ فروردین امسال برگزار شود به علت تغییر شعبه رسیدگی از دادگاه انقلاب اهر به شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز و به جهت اعتراض و عدم تن‌دهی احضار شدگان به این تصمیم که آن را مغایر با قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری می‌دانستند لغو شده بود.

دادگاه انقلاب اهر تاکنون شمار زیادی از شرکت‌کنندگان مراسم مذکور را جهت محاکمه به دادسرای این شهر فراخوانده است.

عباس لسانی قبل از این نیز به جهت فعالیت‌های ملی خود بارها بازداشت، محاکمه و متحمل حبس و تبعیدشده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن