خانه / ایران / “شکلاتِ” آذربایجانی برنده بهترین فیلم کوتاه جشنواره روسیه

“شکلاتِ” آذربایجانی برنده بهترین فیلم کوتاه جشنواره روسیه

فیلم کوتاه “شکلات” از حوزه هنری آذربایجان ایران جایزه بهترین فیلم کوتاه خارجی جشنواره بین المللی زیرو پلاس روسیه را کسب کرد.

به نقل از حوزه هنری آذربایجان غربی، فیلم کوتاه داستانی«شکلات» از تولیدات حوزه هنری آذربایجان غربی، تندیس و جایزه بهترین فیلم کوتاه خارجی جشنواره بین المللی زیرو پلاس روسیه را کسب کرد.

در جشنواره بین المللی فیلم زیرو پلاس که از هشتم تا پانزدهم مهرماه سال جاری در شهر پتومن روسیه برگزار شدبه غیر از ایران ۱۵ اثر از کشورهای مختلف جهان از جمله کانادا، چین، قزاقستان، روسیه، هلند و آلمان در بخش رقایتی فیلم های کوتاه داستانی این جشنواره حضور داشتند.

فیلم داستانی کوتاه شکلات، داستان پسر نوجوان در یک روستا است که به همت واحد هنرهای تصویری حوزه هنری آذربایجان غربی طی سال گذشته به مدت ۱۵ دقیقه به کارگردانی «مهدی حیدری» در روستای ولدیان خوی فیلمبرداری شد.

حمیدرضا مصطفایی، پرور ضیا خسینی و رحیمه پیرزاد بازیگران این فیلم کوتاه هستند که با نورپردازی و فیلمبرداری محمد مستوفی موفق به کسب کسب رتبه برتر جشنواره زیرو پلاس در بخش فیلم داستانی کوتاه شده اند.

مهدی حیدری از کارگردانان برجسته این استان در حوزه فیلم کوتاه است که پیش از این تولید و کارگردانی فیلم های آغ گول، شپه و بلوت را در کارنامه هنری خود دارد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

آزادی مشروط منصوری در رومانی؛ دادگاه به ایران مهلت یک ماهه داد‎

 به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  دادگاهی در شهر بخارست رومانی تصمیم‌گیری درباره استرداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن