خانه / ایران / شهر اولین ها،اولین قهرمانی خودش در لیگ بسکتبال ایران را جشن گرفت

شهر اولین ها،اولین قهرمانی خودش در لیگ بسکتبال ایران را جشن گرفت

ماراتن فینال لیگ برتر بسکتبال که از هفته گذشته در تبریز بین 2 تیم شهرداری تبریز و مهرام آغاز شده بود، امروز با برگزاری دیدار پنجم در سالن توانای تبریز به پایان رسید.

پیش از این شاگردان مصطفی هاشمی و مهران حاتمی هر کدام توانسته بودند به 2 پیروزی در بازی های قبلی دست پیدا کنند و امروز نبرد نهایی با حضور فراوان تماشاگران همیشه پرشور  تبریزی در این شهر برگزار شد.

شهرداری تبریز از همان ابتدای مسابقه توانست اختلاف خوبی را با نماینده پایتخت ایجاد کند. این روند تقریبا تا پایان مسابقه ادامه دار بود و در نهایت شهرداری با نتیجه 85 بر 73 توانست از سد مهرام بگذرد.

شاگردان مهران حاتمی که در نیمه نهایی موفق به شکست نفت آبادان شده بودند، بعد از یک رقابت سخت با مهرام در نهایت موفق شدند جام قهرمانی لیگ برتر در سال 96 را بالای سر ببرند.تا این اولین قهرمانی  تبریز در تاریخ لیگ برتر بسکتبال ایران باشد . برخلاف دیگر ورزشها بسکتبال از محدود ورزشهایی ایست که تبریز در آن بدون قهرمانی بود . در بسکتبال ایران تیم های ذوب آهن با 9 قهرمانی مهرام با 6 قهرمانی پتروشیمی با 4 قهرمانی وصباباتری با 3 قهرمانی موفق ترین تیم های ایران تاکنون هستند . 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

روحانی: نمی‌دانیم پایان کرونا کی هست مردم دست‌ها را شسته و ماسک بزنند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن