خانه / ایران / سیم بوکسل به جای لانچر: نخستین روستای موشکی سپاه «قلابی» از کار درآمد!

سیم بوکسل به جای لانچر: نخستین روستای موشکی سپاه «قلابی» از کار درآمد!

– موشک‌های روستای ادعایی سپاه و صدا و سیما، مثل سنگ قلاب یا فلاخَن هدف‌گیری کرده و پرتاب می‌شوند!

ساعاتی پس از آنکه با حضور فرمانده نیروی هوافضای سپاه از نخستین روستای موشکی ایران در استان مازندران رونمایی شد، تصاویری در رسانه‌های رسمی منتشر شده که نشان می‌دهد، موشک‌ها قلابی هستند.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی و سپاه مدعی شده بودند در روستای کیاسر از توابع بهشهر در استان مازندران گروهی از مردم روستا به صورت خودکفا موشک تولید می‌کنند!

آنها در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما گفته‌اند «آنقدر موشک می‏‌سازیم که سایه تهدیدها از سر کشور برداشته شود» حالا مشخص شده موشک‎ها با سیم بوکسل به سمت هدف پرتاب یا دقیق‌تر «هُل داده» شده‌اند، یعنی چیزی شبیه سنگ‌قلاب و فلاخَن که در جنگ‌های قرون گذشته به کار می‌رفت!

گزارشگر صدا و سیما پیش از اصابت موشک به هدف با لحنی پرطمطراق گفته بود: «غیر از این هم نمی‎شود انتظار داشت و در خانه‎هایی که نام خدا و علی و حسین یادشده فرزندان آن خانه به دلیری عباس خواهند بود و مقابل اهریمن می‎ایستند».

فساد و فریب در صنعت دفاعی ایران موضوع تازه‌ای نیست. رونمایی از سیستم دفاعی اس ۳۰۰ قلابی و جنگنده‌های قاهر که هرگز پرواز نمی‌کنند بخشی از این دوز و کلک‎های مرسوم در سپاه است.

امیر حاجی‎زاده فرمانده هوافضا در واکنش به آزمایش موشک‌های این روستا عنوان کرد، «[…] سوالی که مطرح بود این بود که آیا نسل سوم انقلاب پای کار هستند؟»

این مقام سپاهی در سخنان خود گفت که روز قبل از سفر به کیاسر به دیدار علی خامنه‌ای رفته و «رهبر» وقتی متوجه شده که «من برای بازدید از توان موشکی این روستا به اینجا می‎آیم خواستند که سلام ایشان را به شما برسانم»!

منبع: کیهان لندن

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن